אאא

לראשונה יצאו חברי הקואליציה, לגיבוש משותף למשך יומיים בצפון הארץ. המפגש יערך בסוף השבוע הקרוב במלון רות רימונים בעיר צפת, ביוזמתם של ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה.

סוף השבוע יפתח ביום שישי. בין השעות 16:00-18:00 תיערך קבלת פנים במעמד ראש הממשלה ורעייתו בלובי המלון. המפגש יכלול מופע כליזמרים מצפת ומוזיאון חי.

בהודעה רישמית של לשכת ראש-הממשלה, נכתב כי במקום תתקיים תצוגה פעילה של אמנים, ציורים ופסלים של אומני צפת, מוסיקאים, מגדלים ויצרנים של תוצרת הצפון.

קבלת השבת תכלול ארוחת ערב בהנחיית ד"ר אבשלום קור. העיתונאי קובי אריאלי יגיש תוכנית אמנותית ושרים וח"כים יישאו דברים. תפילות השבת יתקיימו בבית הכנסת של מלון רות רימונים השוכן בלב מושבת האומנים בצפת.

בשבת בבוקר יצאו המשתתפים לסיורים מודרכים באתרי מורשת בהדרכת תושבי העיר. הסיורים יכללו ביקור בקרית האמנים, בתי כנסת עתיקים, רובע החסידים ושחזור הקרב בתש"ח לשחרור צפת. בנוסף ישמעו סקירה היסטורית על תולדות המורשת, הקבלה והפיוט של יהודי צפת.

ראש הממשלה ורעייתו החליטו לקיים את השבת  "במטרה לחזק ולגבש את חברי הקואליציה. זאת על ידי מפגש בלתי אמצעי. כמו כן נועד הביקור להביע את תמיכת כל חברי הקואליציה בחיזוק הצפון ובהמשך פיתוחו ושגשוגו של האזור כולו והעיר צפת בפרט".

ראש הממשלה בנימין נתניהו ורעייתו שרה כתבו בדברי ברכה למשתתפי האירוע: "נדמה שזוהי הפעם הראשונה שבה חברי הקואליציה בישראל מתכנסים לסוף שבוע בצוותא. זוהי הזדמנות לחזק את השותפות בינינו, שמתבטאת בעבודתנו  המאומצת והמוצלחת במהלך כל ימי השנה בכנסת ובממשלה.

"זוהי גם הזדמנות עבורנו להכיר טוב יותר את בני ובנות הזוג של כל חברי הקואליציה. תמיכתם היא זו שמאפשרת לנו לעשות למען המדינה ולהביא לה הישגים. מגיע לכולנו רגעי מנוחה משותפת בשבת אחים גם יחד.  אנו מאחלים שתהיה לכולנו  שבת רגועה, נעימה ומוצלחת".