אאא

נוקיה פרסמה אתמול (ה') נתוני מכירות של מכשיריה ברבעון האחרון של 2012. לפי החברה, נמכרו 4.4 מיליון סמארטפוני Lumia לדגמיהם, שהניבו הכנסה של 1.57 מיליארד דולר.

בסך הכל, מכרה נוקיה 6.6 סמארטפונים ברבעון זה - כשהיתר הם מכשירי סימביאן. כך דיווח אמש הבלוג TheNextWeb.

הרבעון היה מוצלח במיוחד עבור החברה, אשר מכרה רק 2.9 מיליון מכשירי Lumia ברבעון שלפניו. חשוב לזכור שברבעון האחרון של השנה הושקו מכשירי ווינדוס פון 8 הראשונים של החברה וחלה עונת החגים - שני גורמים שתרמו לזינוק במכירות.

מכשירי ווינדוס פון 8 של נוקיה, ה-Lumia 920 וה-Lumia 820 זכו לביקורות חיוביות יחסית, בעיקר הודות לשילוב של שירותים מקוונים עשירים כ-City lens, מצלמה איכותית ועיצוב נאה. עם זאת, מערכת ההפעלה ווינדוס פון 8 עדיין סובלת מבאגים ומחלות ילדות - ומהיעדרן של אפליקציות פופולריות רבות מהחנות המקוונת שלה. בנוסף, מכשיר הדגל, דגם 920, הוא כבד משמעותית מהמקובל בקטגוריה.

סך כל המכירות של נוקיה ברבעון עמד 15.9 מיליון מכשירים, רובם מסדרת Asha, שכוללת גם טלפונים חכמים בסיסיים וגם טלפונים פשוטים. לפי הודעה שפרסמה נוקיה, עלויות התפעול השוטף של החברה ירדו ומחלקת השירותים המקוונים שלה רשמה רווחים מפתיעים. נוקיה עוברת שנה קשה מאוד בשווקים - והדו"ח הרבעוני המלא שלה יפורסם ב-24 בחודש.