אאא

3,000 עיתונאים, בלוגרים ואנשי תעשיית הסלולר הגיעו לכנס השנתי של נוקיה שהתחיל היום בבוקר (ג´) בלונדון. את האירוע היה אמור לפתוח בנאום מנכ"ל החברה, אולי פקה קאלסבו שפוטר לפני מספר ימים ואמור לעזוב את החברה לקראת סוף החודש. במקום זה את האירוע פתח ניקלאס סאוואנדר, סגן נשיא בכיר בחברה לשווקים.

"היום המלחמה שאנו משיבים למובילות בתחום הטלפונים החכמים עוברת להילוך גבוה", אומר סאוואנדר. "על אף המתחרים החדשים, סימביאן (מערכת ההפעלה בה משתמשת נוקיה, צ.ה) נשארה הפלטפורמה הנפוצה ביותר בעולם לטלפונים חכמים".

נוקיה הכריזה היום על שלושה טלפונים חכמים חדשים הפועלים על סימביאן, כאשר הם מצטרפים להשקה הקרבה של מכשיר הדגל של החברה - N8 שאמור להיות מושק בחודשים הקרובים.

אחד הדגמים המעניינים שנוקיה חשפה הוא ה-E7, מכשיר המעוצב בצורה דומה ל-N8, רק שהוא מגיע עם מקלדת מלאה הנשלפת מתחתית המסך. המכשיר תומך במיקרוסופט אקסצ´ינז לארגונים. מלבד זה, יש לו מסך מגע של 4 אינץ´ עם טכנולוגיית המסך החדשה של נוקיה בשם Clear Black Display- CBD המספק צבע שחור חד, כאשר איכות התמונה הכללית המופיעה כאן על צג רחב, נראית מצוין, בדומה למסך של האייפון 4 או ה-Wave של סמסונג. למכשיר יש גם מצלמת 8 מגה פיקסל והוא שוקל 176 גרם.

שני המכשירים הנוספים שהוכרזו הם C7 המציע גם כן מסך מוצלח בגודל 3.5 אינץ´ ויכולות של מולטי טאץ´ במסך והפעלה של מספר יישומים במקביל. המכשיר עשוי מפלדת אל-חלד וזכוכית. דגם C6 כולל מסך 3.2 אינץ´ באיכות המקבילה לדגמים הקודמים, יש לו צילום באיכות HD (720p) ומצלמת 8 מגה פיקסל.

הכותב היה אורח חברת יורוקום-נוקיה בלונדון.