אאא

נחל סער הוא אתר פופולארי שמטיילים בו שנה שלמה מאות אלפי אזרחים. בימי "בין הזמנים", הוא הופך לקטלני: בשבועות האחרונים, ארעו כמה אסונות במפל. אחד מהם נגמר במוות של בחור ישיבה.

דווקא בתקופה הזאת, מוזעקות מדי שבוע יחידות חילוץ ואנשי זק"א כדי לסייע לבחורי ישיבה שנפלו מגובה.

הערב (ראשון) יחידות החילוץ הוקפצו לנחל בכדי לחלץ תלמיד ישיבה שצנח מגובה של כ-30 מטר אל תוך מעין המים. בנס, הבחור נפצע באורח קל בלבד. לאחר שעה וחצי של מאמצי חילוץ, הבחור נמשה מן המים והועבר לקבלת טיפול בבית-חולים.

חיים ויינגרטן, ראש אגף המבצעים של זק"א, סיפר בשיחה עם כיכר השבת: "אנשי זק"א, לצד יחידת חילוץ גולן פעלו במשך שעה ארוכה לחלץ את הבחור שצנח למים. זה נס גדול שהבחור לא נפל אל מותו".

ויינגרטן מתריע, שוב, מפני הסכנות שאורבות לתלמידי הישיבה בטיולים לא מבוקרים. "אנחנו קוראים לבחורי הישיבות להתכונן היטב לפני יציאה לטיול. עליהם לקרוא על הסכנות שיש בשטח. חבל מאוד שהמקרים הללו חוזרים על עצמם שנה אחר שנה".

כזכור, בשבוע שעבר אירעה  טרגדיה קשה בנחל זוויתן שבצפון הארץ, כאשר בחור-ישיבה חרדי כבן 16, טבע למוות בצהריים (רביעי) במימי הנחל, בעת טיול עם בני משפחתו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

כשבצהריים התקבלה במוקדי ההצלה קריאה על נער שטבע בבריכות המשקפיים בנחל הזוויתן שברמת הגולן. כוחות מד"א ומתנדבי 'איחוד הצלה' הוקפצו במהירות אל המקום.

במשך כעשרים דקות שהה הבחור במים עד שחולץ על-ידי כוחות החילוץ. מיד עם חילוצו מהמים העניקו כוחות ההצלה לבחור סיוע רפואי ראשוני ופתחו בפעולות החייאה שנמשכו דקות ארוכות, בעוד בני משפחתו ההמומים מייחלים לנס.

למרבה הצער, לאחר דקות ארוכות, רופא צבאי של יחידת החילוץ הצה"לית, 669, הגיע למקום ונאלץ לקבוע את מותו של בחור הישיבה הצעיר למגינת לבם של בני המשפחה. 

וינגרטן מסכם: "מידי שנה אנחנו מזהירים את הבחורים הצעירים על הסכנות שאורבות להם בנחלים ובמסלולים ולצערינו דבר לא משתנה. שנה אחר שנה, אנחנו נאלצים לטפל במקרים דומים".