אאא

ימים לאחר התפוצצות פרשת הכת המשיחית, מתברר כי החשוד המרכזי - דוד "הכי טוב" דבש (60) מקרית ארבע, הינו בוגר מוסדות 'שובו בנים' של הרב ברלנד שנעצר בהולנד במסגרת מצוד שמנהלות רשויות החוק בישראל אחריו.

בתחילת שנות ה-80, למד דבש במוסדות של הרב אליעזר ברלנד ברובע המוסלמי בבירה. במהלך שנות לימודיו במקום התעורר ויכוח בישיבה, שבעקבותיו סולק דבש בבושת פנים בעקבות התנהגות לא ראויה. כך דיווח יאיר אטינגר ב"הארץ".

דרכי השניים נפרדו מאז, אך בימים אלו הגורל הפגיש ביניהם שוב. נגד השניים עומדים חשדות חמורים. ההבדל המשפטי הוא כי הרב ברלנד מכחיש את המיוחס לו ואילו דבש מודה במקצת - לא בפלילים אלא בענייני מוסר.

 (צילום: פלאש 90)
הרב אליעזר ברלנד, זרק את דוד דבש מהישיבה (צילום: אורי לנץ, פלאש 90)

דבש מוכר באזור חברון וקריית ארבע והתפרסם בשל כינויו "דוד הכי טוב", שלו זכה בעקבות שיר שלו. לפני כשבע שנים הוא תבע את חברת הביטוח "9,000,000" ומשרד הפרסום שלה בטענה שביססו על דמותו את הקמפיין הפרסומי שלהם.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

לפי החשד של המשטרה, הכת המשיחית ניצלה נשים יהודיות בדרכים שונות כדי "לקרב את הגאולה". לטענת חברי הכת, הבנות שנוצלו על ידם "מצילות את עם ישראל ומקרבות את הגאולה".

בחודשים האחרונים התנהלה חקירה סמויה במהלכה נחשפה הכת המסוכנת ונעצרו שישה חשודים בניצול הבנות בשיטות שונות של דת וגאולה. החקירה החלה לפני כארבעה חודשים כאשר למשטרת ישראל הגיעה תלונה על כך שכת כלשהי ובה מספר אנשים מנצלים את הבנות שנכנסות אליה.

בין היתר עלה כי החשד לשטיפת מח לנשים שעיקרה מעשים שונים ש"יטהרו את הגויים וניצוצותיהם יביאו לגאולה", חשד ליצירת תלות בראשי הכת באמצעות שימוש בחומרים מסוכנים ובאלכוהול וכן כסף תמורת הניצול והפצת פעילות הכת בכל רחבי הארץ.