אאא

"מחאה נמרצת": מודעה חריפה מתפרסמת בימים אלו ברחובותיה החרדיים של מרכז העיר ירושלים על-ידי נטורי קרתא הקיצוניים נגד סיעת 'דגל התורה' החרדית.

עיקר הקצף במתקפה החריפה נגד המפלגה החרדית יצא בשל הסיורים שעורכים אנשי הסיעה לאישים חילוניים בישיבות החרדיות, ובעיקר, כך לפי המודעה, בשל סיור שנערך לקציני צה"ל בישיבת פוניבז'.

תחת הכותרת "מחאה נמרצת", כותבים אנשי 'נטורי קרתא', "אנו מוחים נמרצות על חילול ד' הנורא, בהזמנתם של מפקדי הצבא הציוני לבני ברק ע"י ראשי מפלגת דגל התורה, שותפי ומעמידי שלטון הרשע, והבאתם אל תוככי גבעת ישיבת פונוביז' בבני ברק".

כזכור, השבוע פורסמה ב"כיכר השבת" גלריית תמונות מסיור שנערך לקצינים ונגדים בכירים מאגף הטכנולוגיה והלוגיסטיקה בצה"ל בעיר בני-ברק ובישיבת פוניבז'.

"יחרד כל לב ויתר ממקומו מהמחזה המביש", ממשיכים אנשי ה'נטורי קרתא' וכותבים, "כשתלמידי הישיבה מסתודדים ומתרועעים עם טמאי נפש חיילי השח"ר יחד עם מפקדי בית הבושת הצה"לי, כור ההיתוך לעוברי הג' עבירות חמורות, עבודה זרה גילוי עריות ושפיכות דמים, שידיהם דמים מלאו בהעברתם על הדת של רבבות רבבות מאחינו בני ישראל בארה"ק, והפקרת דמם של ישראל בכל העולם".

בהמשך המודעה הם כותבים: "מדחי אל דחי יצאו, בפריצת כל גדרי ההלכה והצניעות, להביא חיילות וקצינות שכל גדולי ישראל חרצו דינם ביהרג ואל יעבור, בעריכת מסיבה לכבודם בתערובת נוראה, התדרדרות ללא גבולות ומעצורים באופן מחפיר שטרם נשמע כמוהו".

עוד הם כותבים כי בשעה זו, כאשר חרב הגיוס לצה"ל מונף על הציבור החרדי, כשראשי השלטון דורשים לגייס את תלמידי הישיבות, "מצאו הם לפתוח את הדלת עבור הצבא, ולקרר ולשבור את רוח ההתנגדות וההתקוממות של הציבור נגד גזירה איומה זו".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

ויש להם גם הסבר, למה זה קרה: "זו חטאת וזו פריה, של השתתפות והתרועעות בתוך משרדי השלטון, ורדיפת השלמונים והתקציבים, והנפת דגל המרד על בנים הישיבה ביום אידם (דגל ישראל המונף בישיבת פוניבז' ביום העצמאות - ח.ש.), אשר הביאם עד לאבדון רח"ל".

אלא שהזעם של ה'נטורי קרתא' לא מופנה אל הגורמים הנכונים, מאחר והסיורים שנערכו על-ידי אנשי 'דגל התורה' בישיבות, לא נערכו לאנשי צבא כי אם לאנשי תקשורת ועיתונאים ממערכות תקשורת כלליים, והסיור שנערך השבוע לקצינים בצה"ל, כלל לא נערך על-ידי אנשי 'דגל התורה' אלא על-ידי צה"ל עצמו.

גורם בצה"ל מסר ל"כיכר השבת" כי "הסיור נערך על ידי צה"ל, כחלק מיום עיון והכרת אוכלוסיות במדינת ישראל, לקבוצת קצינים ונגדים בכירים. לצורך כך נערך סיור בבני ברק, במהלכו הם נפגשו עם אישים שונים להכרה מעמיקה של המגזר".

הגורם הוסיף כי "לצורך כך, את הסיור הדריך קצין שילוב חרדים - המכיר מקרוב את המגזר החרדי. אנו שמחים על הסיור המוצלח שגרם לכל הקבוצה להכיר יותר לעומק ובפן החיובי את המגזר החרדי והותיר עליהם רושם עז".

המודעה של ה'נטורי קרתא'
המודעה של ה'נטורי קרתא'