אאא

קבוצה של אנשים מהפלג הקיצוני "נטורי קרתא" השתתפה אמש (ראשון) בהפגנה של פרו-פלסטינים בוושינגטון שמחו כנגד פעילות צה"ל ברצועת עזה, זאת על רקע הדיווחים של הרוגים פלסטינים רבים.

אחד מהקיצונים עלה לנאום בפני המפגינים ופתח את דבריו בברכת השלום הערבית "סאלם עליכום". לדבריו, "אנשים ישאלו למה יהודים נמצאים כאן היום, יש שיגידו בגלל שאנחנו אנושיים, וזה נכון, אבל אני יגיד שזה לא רק בגלל שאנחנו אנושיים אלא בגלל שאנחנו יהודים".

"אנו מגיעים לכאן לגנות את מה שקורה עכשיו בעזה. אנחנו מגנים את הכיבוש כבר מההתחלה, כבר למעלה משישה עשורים, אבל כשאנחנו רואים את מה שקורה עכשיו בעזה - מאות אנשים נרצחו, אלפים נפצעו, אלפים רבים ללא קורת גג ובניינים גדולים הופצצו מהיסוד, זה חייב להסתיים היום".

"כיהודים אנחנו אומרים, שהלוואי והעולם יראה אותנו וישמע אותנו שאומרים בפומבי, ורבים אחרים שאומרים את זה בסתר ופוחדים להגיד את זה בפומבי. היהודים מעולם לא דגלו בכוח הנשק. היהודים גרו בישראל לפני שנת 48' ומעולם לא עשו להם כלום, בדיוק כמו במקומות אחרים בעולם".

כאן עבר הקיצוני להלהיט את המפגינים והחל בקריאות "פרי פלסטין" - שחררו את פלסטין.

לדבריו, הכל קורה בגלל הציונות שמתנגדת לדת היהודית, שמעולם לא דגלה באלימות. הציונות הומצאה על ידי אנשים ששנאו את אלוקים ואת היהדות. אנחנו רוצים שארה"ב תבין שזה אסון וזה חייב להסתיים היום. עצרו את זה היום. שחררו את פלסטין".

הוא הוסיף כי "המסר שלנו פה, כולל היהודים: אנחנו בוכים אתכם בעזה, אנחנו מרגישים אתכם. אנחנו מגנים את שפיכות הדמים. אנחנו מתפללים לשלום במדינה הלא-לגיטימית הזו, ללא סבל של אף אחד, לא יהודים ולא של ערבים. האנושות צריכה לשרת את אלוקים בשלום ובהרמוניה. שחררו את פלסטין, שחררו את עזה".

לאחריו עלה מפגין אחר שאמר כי "אני מוחה איתם (עם "נטורי קרתא" א.ר.) כבר למעלה מ-15 שנים. הם הגיעו לכל הפגנה שלנו למען הפלסטינים".

יש לציין, זו לא הפעם הראשונה, וכנראה גם לא האחרונה, בה מפגינים קיצוני "נטורי קרתא" יחד עם קבוצות פרו-פלסטיניות. רק לפני שבועיים נאם אדם אחר מהפלג הקיצוני בפני מפגינים אחרים בניו יורק, תוך כדי קריאות "אללה אכבר".

צפו: