אאא

שבוע אחרי שבנה השחית אנדרטה לזכר קדושי קו 18 בירושלים, מגבה האם את מעשיו החמורים של בנה. "אין בכך פסול, אנדרטאות הן עבודה זרה", הסבירה צביה טורבלו, אמו של אלכסנדר שנעצר בחשד להשחתת האנדרטה.

כזכור, האנדרטה הושחתה על-ידי חבורת צעירים המשתייכת לפלג הקיצוני "נטורי קרתא", עם צאת השבת שעברה.

בסיור שגרתי שערכו שוטרי המרחב, הם הבחינו בבחורים כשהם מנתצים את האנדרטה. לטענת השוטרים, החבורה עקרה את האנדרטה והשליכו אותה בביזיון ארצה.

השוטרים פתחו במרדף קצר אחריהם והצליחו ללוכדם. החשודים הועברו מיידית לתחנת המשטרה במגרש הרוסים.

 "בני לא אמר לי שום דבר על כך, וגם אחרי המעצר דיברנו על זה מעט מאוד בלי להיכנס לפרטים. ידעתי שהוא היה באזור לפני צאת השבת, בהפגנה מול משרדי אגד", אומרת צביה בראיון ל'ידיעות ירושלים'. "עצרו אותו בדרך חזרה, והיו איתו עוד אנשים. הם אלו שהרסו את האנדרטה. אולי אלה הילדים שהיו איתו.

 "אותי זה לא מעניין כל כך, אבל אני לא חושבת שהם צריכים להתנצל על מה שקרה. הם לא עשו דבר נורא עד כדי כך".

ומה עם הפגיעה ברגשותיהם של משפחות ההרוגים?

"זו הבעיה? הכוונה של אלו שחיבלו באנדרטה היתה ככל הנראה לפגוע ברגשותיהם ולגרום להם לפתוח את העיניים, כי הדברים האלה הם נגד התורה.

"הרבה דברים מפריעים לאנשים. אם כל המדינה הזו קיימת נגד התורה בלי שהם יודעים, אז הם צריכים לדעת את זה. כל עוד זה יגרום לאנשים להבין, אז זה טוב".

גם לקרוע דגלי ישראל ממכוניות ובניינים ביום העצמאות זה בסדר?

"אם זה סמל של המדינה, למה לא? אלה דברים שמסמלים עבודה זרה, אבל אני לא פוסק. אם הילד שלי יבוא ויספר לי שהוא קרע דגל, אני לא אגיד לו כלום ולא אעשה לו כלום", היא מבהירה, "אפילו אם מדובר בדגלים שתלו אנשים פרטיים".