אאא

מבצע צוק איתן: אחת החטיבות המרכזיות הנלחמות ברצועת עזה היא חטיבת הנח"ל. הצהריים (שלישי) יצא מהרצועה מח"ט הנחל אלוף משנה אורי גורדין ושוחח עם כלי התקשורת. לדבריו, לוחמי חמאס ניסו להוציא לפועל מספר חטיפות של חייליו, אולם ללא הצלחה. 

לדבריו: "חטיבת הנח"ל נלחמת בחמאס ופוגעת בתשתיות טרור רבות. הלוחמים נלחמים בצורה עזה. יש למשפחות לוחמי הנח"ל במה להתגאות. החבורה מצליחה למגר את החמאס בגזרתה. נמשיך במערכה עד שנשלים את המשימה".

"אנו במלחמה וגם הצד השני נלחם, אבל בכל המפגשים אנו מנצחים. איתרנו את רוב המנהרות בגזרתנו ונשמיד אותן. רוב האזרחים יצאו וכך נמנעה פגיעה בהם. חמאס ניסה להשתמש בהם כמגן אנושי".

המח"ט הוסיף ותיאר את הלחימה ברצועה: "חמאס הכין את השטח הבנוי כשטח לחימה לכל דבר ואין לנו לש"ביה (אתר לוחמה בשטח בנוי. ב-נ) שיכול לדמות זאת". לשאלת כתבים אמר המח"ט: "ניסו לחטוף לנו חיילים ללא הצלחה". 

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

הצהריים, נועד מזכ"ל האו"ם עם ראש הממשלה בנימין נתניהו בקריה בתל אביב. בהצהרה לתקשורת אמר נתניהו: "זה ברור שישראל עושה מה שכל מדינה הייתה עושה אם הייתה מותקפת בטילים יום אחר יום שבוע אחר שבוע. שום מדינה לא תוכל לעמוד על כך מנגד. אנחנו קיבלנו את הצעת הפסקת האש המצרית חמאס דחה אותה".

"אני מאמין שאתה מבין שישראל תעשה מה שצריך להגן על עמה" הוסיף ראש הממשלה בדבריו שכוונו למזכ"ל האו"ם. נתניהו התייחס גם לאזרחי רצועת עזה שסובלים מהלחימה ואמר: "אזרחי עזה הם קורבנות של ממשל החמאס המסתתר מאחוריהם. ישראל העניקה לרצועת עזה בטון וכעת אנחנו רואים כי חמאס השתמש בבטון הזה כדי לבנות מנהרות טרור שהורגות אזרחים. אנחנו מנסים לצמצם את הפגיעה באזרחים ופתחנו בבית חולים שדה".

מזכ"ל האו"ם אמר: "המסר שלי הוא: הפסיקו להילחם ותתחילו לדבר. טפלו בסיבות לסכסוך. אין אלטרנטיבה לפתרון שתי המדינות. יש לכם עתיד משותף. אמשיך לעשות הכול להביא שלום לשני העמים".