אאא

מפלגת 'הבית היהודי' מנסה לצמצם את הפגיעות של שר האוצר יאיר לפיד בציבור החרדי ואף הקימה לשם כך צוות מיוחד.

לפי הדיווח ב'דה מרקר', הח"כים איילת שקד יו"ר הסיעה ואבי וורצמן סגן שר החינוך, מנהלים מגעים עם האוצר ונציגי המפלגות החרדיות - הח"כים משה גפני ויעקב אשר מ'יהדות התורה' ואריה דרעי ואלי ישי מש"ס.

עד כה הצליחו השניים להפחית את הקיצוצים בישיבות וכן להפחית את הפגיעה בהקלות בארנונה ובהנחות במעונות יום לחרדים.

כזכור, האוצר ביקש לקצץ 340 מיליון שקלים בתקציב הישיבות וכן להפחית במחצית את הסיוע לישיבות קטנות ולסמינרים למורות חרדיות.

גורמים בכנסת אומרים כי לאחר ההתקפות הנמשכות של הציבור החרדי נגד הבית היהודי על הליכתם עם יאיר לפיד נגד החרדים, היא מבקשת לסייע למוסדות החרדיים כדי להוכיח שאין בכוונתם לשתף פעולה נגד החרדים ולומדי התורה.

אבי וורצמן, אמר ל'דה מרקר' כי הוא מתנגד בתוקף להצעה לקצץ 340 מיליון שקל בתקציב הישיבות. "אני חושב שאסור לבצע פגיעה לא מידתית בתקציב זה. המדינה צריכה לעודד את ערך הלימוד בישיבה, ולא לבצע קיצוץ חד כל כך. יש גידול טבעי בעולם הישיבות, אבל התקציב לא גדל במשך השנים", אמר וורצמן.

לדבריו, לפיד הקשיב כשאמר בפניו כי "עולם התורה הוא לא עניין של החרדים בלבד, אלא גם עניין של הבית היהודי. יש הרבה מוסדות ציוניים שעלולים להיפגע, כמו ישיבות הסדר ועוד".

בכנסת אומרים כי גם במפלגת הליכוד מבקשים להקטין את הפגיעה בציבור החרדי כדי לשמור על יחסים טובים עם ש"ס ויהדות התורה למקרה של פרישת אחת המפלגות - יש עתיד או הבית היהודי, מהקואליציה.