אאא

את הרב מוטי קעניג מנהל בית-חב"ד במודיעין עילית, קשה כבר להפתיע באיומים ובהטרדות. אלו דברים שהוא כבר רגיל אליהם בשנים האחרונות, מאז הקים את בית-חב"ד בתוככי העיר החרדית-ליטאית ולהשפיע חסידות על  חסידים לצד ליטאיים המבקשים לקנות דעת.

אולם המקרה החמור והנורא שאירע אמש (ראשון), הצליח לזעזע גם אותו. באישון ליל ניסו אלמונים להצית את מבנה ספריית בית-חב"ד ולעלותו באש.

בשעות הבוקר המוקדמות (שני) כשהגיע הרב קעניג אל המבנה, בו הוא רגיל מידי יום ביומו להשפיע חסידות ולמסור שיעורים, הוא נדהם לראות את הקיר החיצוני כולו שחור כפחם כשריח חריף של שריפה  עמד באויר.

את המבנה עיטרו סיסמאות גרפיטי בגנות חסידות חב"ד ונגד תהלוכת ל"ג בעומר שתתקיים בעיר ביום חמישי.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

"אני המום מהניסיון להצית מבנה תורני", אומר הרב קעניג ל'כיכר השבת', "לא מדובר בילדים, או בשבאבניקים, אלא במי שמוגדרים 'אברכים' ו'בני תורה'. איך ייתכן לחלל מקום קדוש?", הוא שואל.

לדברי הרב קעניג, אין זו הפעם הראשונה שמנסים לפגוע ולעצור את פעילותו, אולם הוא אינו חושש. "אני משער שהמתקפה באה על רקע הפעילות לקראת התהלוכה וכינוס ל"ג בעומר, שפורסם מעל גבי  לוחות המודעות בעיר - ואולי הכעיס אי-אלו אנשים צרי עין".

עוד אומר הרב קעניג: "אני מבטיח כי השנה בעזרת השם נכפיל את התהלוכה וישתתפו בה מספר כפול של ילדי חמד, תושבי העיר. מעט מן האור ידחה את החושך".