ניסים זאב (צילום: פלאש 90)
אאא

חבר-הכנסת ניסים זאב מש"ס שהגיש את התלונה הראשונה לבית-הדין "בית יוסף" נגד אהרן רמתי מנהל מדרשיה לבנות חרדיות "באר מרים" - גולל היום (שלישי) את הפרשה בהרחבה בראיון ל"קול ישראל".

"מדובר פה באדם שההשפעה שלו היא הרסנית ובלתי הוגנת על עשרות נערות", אמר זאב והשווה את הפרשה הנוכחית ל"פרשת רצון".

לדברי ח"כ זאב, המנהל בעצמו סמינר חרדי מפורסם בירושלים, סיפר כי "אותן בנות מצוות ללבוש 2 שכבות של בגדים בצבע שחור ואף קיבלו הוראה שלא לפנות לשידוכין כי הן עדיין לא כשירות ולא הגיעו לרמה של ארבעת האמהות, שרה רבקה רחל ולאה".

זאב טען בשידור שאחת הנערות סיפרה בעדותה כי רצתה לשים קץ לחייה לאחר חשבה שהיא מהווה מכשול בעולם הזה. "כל מי שרק מעז להתלונן על שיטותיו - הוא מקלל אותו שיחלה במחלות קשות. הפחד שהוא זרע בקרב אותן בנות שהפכו אותן לרובוטים - זה אחת הסכנות הגדולות. אסור להשאיר כתות כאלה".

מנהל המוסד, אהרן רמתי, עלה לשידור והתנפל על זאב. "בושה שזה חבר-כנסת בישראל. אני מקווה שיש הקלטה, כי בוודאי תהיה תביעת דיבה נגדו", אמר רמתי.

זאב הגיב: "צריכים להכניס את הנוול הזה לבית-סוהר. הוא לא יחנך את בנות ישראל". בתגובה, זאב הורד מהקו ורמתי הקריא בשידור-חי את המכתב שקיבל מבית-הדין לפני חודשיים (תצלום המכתב נחשף בצהריים ב"כיכר השבת").

המראיינת שאלה אותו על המכתב החמור שהוציאו נגדו גדולי הדור אמש, ורמתי הגיב כי רימו את הרבנים. "לפי הנתונים שלי מדובר כאן ברמאות. הטעו אותם. אני בבירורים עם בית-הדין", טען.

במהלך השידור, חשף רמתי את התנאים של הבנות הנמצאים תחת חסותו והזמין את צוות התוכנית לראיין את הבנות.