אאא

אינתיפאדה בירושלים • טבח בבית הכנסת: יוסי ברון, אחד ממתפללי בית הכנסת בהר נוף בו בוצע הבוקר טבח שגבה את חייהם של חמישה בני אדם, ניצל מהאירוע וסיפר לפני שעה קלה בשיחה ל"כיכר השבת" על דקות האימה בתוך בית הכנסת. 

"שני מחבלים נכנסו לתוך בית הכנסת, אחד חמוש בסכין ואחד חמוש בנשק חם, והתחילו לדקור ולירות לכל עבר וצעקו 'אללה אכבר'" מספר ברון.

לדבריו: "היה הרבה בלאגן. אנשים ניסו להימלט, שמעתי צעקות והייתה בהלה גדולה. ברוך השם ניצלתי - הצלחתי לצאת".

"ישבתי בחלק האחורי של בית הכנסת. התחבאתי בסמוך לשולחן והתכופפתי. ברגע שניסיתי לברוח הגיע אליי המחבל עם הסכין והפרידו בינינו שולחן וכיסא". 

קרב היריות עם המחבלים (ללא קרדיט)

"נפלתי לאחור כדי להראות שאני לא מתעמת" מספר ברון. "חזרתי אחורה. הוא פנה לכיוון אחר, ראיתי שהוא לא בטווח היציאה שמתי את הטלית מעליי ורצתי החוצה. דיברתי עם הקדוש ברוך הוא בעשר שניות כמו שלא דיברתי איתו בחיים" הוא מסכם.

ארבעה בני אדם נרצחו בפיגוע ומספר בני אדם נוספים נפצעו - מהם גם פצועים במצב קשה מאוד. "זה בדיוק כמו הטבח שאנחנו רגילים לראות באירופה", מספר עד ראייה למראות המזוויעים, "זה היה תופת לכל דבר, תמונות של יהודים חרדים עטופים בטלית ותפילין זרוקים על הרצפה לאחר שנטבחו בגרזן. תמונות שמזכירות את השואה האיומה". 

לדבריו: "כשפינו את הנפגעים ראינו פצועים כשתפילין על היד שלהם וכוחות ההצלה מבצעים בהם החייאה, שכונת הר נוף של אתמול היא לא הר נוף של היום, מעולם לא ידענו כזה פיגוע".

איש זק"א שהיה בזירה תיאר את מה שראה: "אנחנו לא זוכרים זירה מסוג זה, זרוע של יהודי עם שבעה כריכות של תפילין בתוך שלולית ענק של דם, זה תמונות שאנחנו זוכרים מתקופות אחרות".