אאא

חתונה מרגשת במיוחד תערך הערב (ג') באולם האירועים בכפר חב"ד. הרב שמוליק שארף, המשמש שליח חב"ד בהודו, יינשא הערב בשנית, שנתיים לאחר שאשתו הגב' מירה שארף ע"ה נהרגה מפגיעת טיל קטלנית בביתם בקריית מלאכי בעת מבצע "עמוד ענן".

הרב שארף, שליח חב"ד בניו דלהי שבהודו, ששיכל את אשתו, יתחתן הערב עם מרגלית, שתהפוך לאם שלושת ילדיו ויחד ינהלו את בית חב"ד בניו דלהי. מאות צפויים להשתתף בשמחה.

הרב שארף ובנו, יוסף יצחק, נפצעו קשה בפגיעת הטיל ובעקבות כך, אף לא השתתף בהלוויית רעייתו הי"ד. בחסדי ה', התאושש הרב שארף מפצעיו ושב לפעילות איתנה. כעשרה חודשים לאחר האסון הנורא, חזרו הרב שארף וילדיו לשליחות שנקטעה בהודו. בהמשך, מתכוון הרב שארף לייסד את "בית מירה"  בלב המיין באזאר המפורסם, על שמה של מירה המנוחה.

הרב שארף בעת אשפוזו בבית החולים (צילום: פלאש 90)
הרב שארף בעת אשפוזו בבית החולים (צילום: פלאש 90)

בראיון שהעניק הרב שארף ל-ynet סמוך לפציעה, שחזר את הרגעים הקשים. "אני זוכר שהייתה אזעקה, אשתי אמרה לי, 'בוא נרד למטה', אמרתי לה, 'אנחנו לא נספיק'. תוך 10 שניות היה פיצוץ. קמתי מהרצפה, חיפשתי את אשתי, לא ראיתי אותה, לקחתי את שלושת הילדים בקומה הרביעית לחדר הילדים, אבל הרגשתי שהידיים שלי תלושות מהגוף, הקומה הייתה מופצצת לגמרי, ירדתי למטה וצעקתי לשכנים, 'הילדים שלי בחדר ילדים, תעלו, תראו מה קורה עם אשתי', והתיישבתי על ספסל".

"ההחלטה שלנו לחזור לשליחות לא נועדה רק להחזיר את הפעילות שעשינו עד כה, אלא להוסיף ביתר שאת ולהגביר את הפעילות" אמר הרב שארף בראיון למתי טוכפלד, כתב 'ישראל היום', "הרבי מליובאוויטש שלח אותנו להפיץ את בשורת הגאולה בכל מקום בעולם, ולכן צריך לדעת לשים בצד את הכאב ואת האובדן האישיים ולהמשיך קדימה".