אאא

ניצחון נוסף לחרדים: בתום יום דיונים סוער במיוחד בוועדת הכספים בראשותה יושב ח"כ ניסן סלומינסקי, חברי הכנסת החרדים רושמים הערב (שלישי) הישג נוסף כאשר חוק 0% מע"מ לא הצליח לקבל את אישור הוועדה.

כזכור, בתום מושב הקיץ רשמו חברי הכנסת משה גפני ויעקב ליצמן הישג משמעותי כאשר חוק 0% מע"מ של יאיר לפיד, המפלה לטענת הנציגים החרדים את הציבור החרדי, לא הצליח לקבל את אישור ועדת הכספים. היום (שלישי), התכנסה הוועדה לדיון מיוחד בכדי לאשר את החוק, אך חברי הכנסת החרדים לא אפשרו זאת באמצעות בזבוז זמנה של הוועדה בדיונים. הוועדה הצליחה לאשר סעיפים זוטרים בחוק, אך הסעיפים העיקריים כלל לא עלו לדיון. 

במשרד האוצר מקווים כי עד מחר בערב יצליחו חברי הוועדה להעביר את החוק, מהלך כמעט בלתי אפשרי. אם גם מחר לא יצליחו חברי הכנסת להעביר את החוק בוועדה, הרי שהוא יוקפא עד חודש ספטמבר - אז יחודשו הדיונים הכנסת עם החזרה מהפגרה.

במהלך הדיון, תקף ח"כ משה גפני את יאיר לפיד ואמר: "צריך להקים ועדת חקירה על ההליך כולו. שר אוצר בגחמה אישית ללא כל תמיכה מבנק ישראל או מאף כלכלן בעולם, מקדם אג'נדה אישית בלי שום היגיון כלכלי. לוקח מקופת המדינה 3 מיליארד שקל וזורק לפח".

"המחירים לא יירדו ואין עודף תקציבי שמאפשר לקיחת 3 מיליארד לגחמה אישית של שר האוצר" אמר גפני. "התקציב צריך לעמוד ביעדי הביטחון וביעדים חברתיים ובמקום כל זאת, במקום טיפול ראוי במנהרות - לפיד זורק מיליארדים לפח".