אאא

הציבור החרדי בשכונת רמות פתח הבוקר במאבק רחב היקף וחסר פשרות, לאחר שבית-ספר ממ"ד שנסגר בשכונה מיועד לעבור למוסד פרטי, זאת למרות מצוקת הכיתות החריפה בשכונה.

בישיבה שקיים השבוע ועד תושבי רמות הוחלט על פתיחת מאבק רחב היקף נגד ראש עיריית ירושלים, ניר ברקת, בגין כוונתו להעביר מבנה ריק של בית ספר במרכז השכונה לטובת בית ספר 'רפפורט', המשרת רובו ככולו ילדים מחוץ לשכונת רמות, וחלקם אף מחוץ לירושלים (בית שמש, מודיעין והפריפריה) וזאת, על חשבון למעלה מ-1,700 ילדי השכונה הלומדים היום במקלטים, מרתפים ואולמי ספורט.

לתושבים נודע, כי העירייה מתכוונת לחדש את החלטתה משנה שעברה להעביר בשנת הלימודים הקרובה מבנה בית ספר ממ"ד בשכונת רמות א' לטובת בית הספר הפרטי רפופורט מתלפיות, וזאת חרף העובדה שתושבי השכונה סובלים ממצוקת כיתות חריפה – כ-1,700 תלמיד ותלמידה (כולל 300 ילדים שעולים לבתי הספר מגני הילדים בשנת הלימודים תשע"א) בבתי ספר לומדים במבנה של 18 כיתות לימוד בלבד, והיתר בקרוונים לא תקניים, באולמות ספורט ובמקלטים. עם הגידול הטבעי מוצאים את עצמם מאות תלמידים ללא כיתת לימוד – כאשר לשנה הקרובה יש צורך בעוד 60 כיתות תקניות.

בעקבות המידע הזה מתכוונים אלפי המשפחות בשכונה לחתום על עצומה בכנס ענק שיתקיים בשבוע הקרוב, בהשתתפות רבנים ואישי ציבור. בפגישה האחרונה שהתקיימה יחד עם רבני השכונה, ועד התושבים וועד ההורים של בתי הספר התקבלה החלטה לפתוח שוב במאבק ענק נגד ראש העיר ניר ברקת ועיריית ירושלים על מנת למנוע את המהלך חסר ההיגיון של העירייה.

דובר ועד התושבים, ישעיה הורוביץ, אומר: "זו חוצפה אדירה מצד מנח"י להביא לשכונה הסובלת ממצוקת כיתות - תלמידים מחוץ לרמות ומחוץ לירושלים, בניגוד לחוק - שכן בית הספר לא הוכרז כעל-איזורי. החלטה זו של העירייה הינה ללא היגיון ופרופורציה וללא הליך מסודר ותקין, וללא קבלת האישורים הנדרשים כחוק, זאת לאור ההשלכות על שימוש בנכס עירוני שנבנה מכספי ציבור". הורוביץ מוסיף כי במאבק של התושבים תומכים גם נציגים מהמגזר החילוני והדתי לאומי בעיר, "אף אחד לא מבין את חוסר ההיגיון של העירייה שמתכוונת להביא תלמידים מחוץ לרמות ומחוץ לירושלים לשכונה בעלת גידול טבעי עצום הסובלת ממצוקת כיתות קשה וחריפה".