אאא

מתחילים לעבוד: הבוקר (רביעי) כינס שר הדתות, יעקב מרגי, מסיבת עיתונאים והציג בפניהם את תוכניותיו, בתפקידו החדש. "שירותי הדת סובלים מנכויות מסוימות ועל כן יש לשפר את רמת השירות והנגישות לאזרח תוך מתן שירותים באינטרנט והקלה בקביעת התורים במשרדי הדת", אמר מרגי.

השר מרגי תקף את תופעת "המאכרים" בחברה קדישא: "עלינו להגיע למצב שאדם יאהב להגיע למשרדים לשירותי הדת. אני מאמין שעל ידי חופש מידע לאזרח ונתינת אלטרנטיבות תיגמר תופעת ´המאכרים´ בשירותי הדת".

והוא גם התייחס לבעיית מינויי הרבנים ביישובים למניהם: "אין ספק שבעיית מינוי רבנים היא בעיה קשה, לא היו מינויים של רבנים כבר מספר שנים וזאת בשל חסמים מצד בג"ץ. משרד הדתות ינסה לקדם את העניין בצורה המהירה ביותר". לגביי בחירת רב ראשי בירושלים, אמר: "ראש העיר ניר ברקת מאיץ בנו על מינוי שני רבנים ויש הסכמה והבנה מלאה, בקרוב התקיימו בחירות בצורה מסודרת והגונה".

את דבריו, סיים בהתייחסו לנושא חילול קברים והתנכלויות בהר הזיתים. "ביקשתי הבוקר ממשרד ראש-הממשלה להעביר לסמכותי את העניין. יש תקציב של 120 מיליון ₪ על מנת למנוע תופעות אלו שעד היום לא יושמו, אחריות מחויבת עם סמכות", אמר.