אאא

המסחר בבורסת תל אביב נפתח היום (ג´) בהמשך המגמה השלילית שמאפיינת את המסחר בימים האחרונים ברקע נעילה שלילית אמש בוול סטריט. ברקע המסחר עדיין בולטת הודעתו של נשיא ארה"ב על חיסולו של הטרוריסט מספר אחת בעולם, אוסמה בן לאדן. מנייתה של טבע עומדת גם היום במרכז המסחר על רקע הודעתה אמש על רכישת חברת Cephalon תמורת 6.8 מיליארד דולר, ואפשרות לביצוע עסקה נוספת לרכישת חברת ענק ביפן.

קובי לוי מהדס ארזים לא נבהל מהרמות הגבוהות שבהן היא שוהה, והוא סבור כי המגמה החיובית במסחר תימשך, גם אם החלק המשמעותי יותר של העליות כבר מאחורינו. את הסברה הזו מבסס לוי על נתוני צמיחה שמספק השוק המקומי, יחד עם נתוני מאקרו חיוביים המגיעים מארה"ב.

לדבריו, "התיק המומלץ בנוי מ-30% מניות, שהן כאמור האפיק הכמעט יחיד המסוגל להתמודד עם תהליך העלאת הריבית, לפחות כל עוד הריבית לא מגיעה לרמות של 4.5%-5%". יחד עם זאת, לוי מעריך כי העליות במסחר "ילוו בתנודתיות גבוהה שאינה מתאימה לכל אחד, ומידת הסלקטיביות בשוק תלך ותגבר".

טבע במוקד על רקע שתי רכישות

מנייתה של טבע מוסיפה לעמוד גם היום במרכז המסחר לאחר שהאחרונה וחברת Cephalon האמריקנית הודיעו אתמול כי הדירקטוריונים של שתי החברות אישרו פה אחד הסכם לפיו תרכוש טבע את כל מניות Cephalon במזומן תמורת 81.50 דולר למניה, לפי שווי חברה של 6.8 מיליארד דולר. כמו כן, על פי הדיווח בעיתון היפני "ניקיי" תשלם ענקית התרופות הישראלית 40 מיליארד ין עבור רכישת Taiyo, החברה הנחשבת לשלישית בגודלה ביפן ונסחרת בבורסה בטוקיו. נציין כי טרם דווח על עסקה צפויה לבורסה בת"א או בניו יורק. המניה, אגב, תפתח את היום בפער שלילי של כ-1.1% מול ניו-יורק.

די מדיקל , הנסחרת גם בבורסה בארה"ב, מושכת היום את תשומת לב המשקיעים על רקע המראתה במסחר בוול סטריט אמש, שם הוסיפה לערכה מעל ל-50%, כאשר המשקיעים מתרשמים מהודעתה כי קיבלה אישור לשיווק סטי האינפוזיה האוניברסליים ספרינג בארה"ב. שוק סטי האינפוזיה בארה"ב מוערך בכ-730 מיליון דולר.

שותפות הגז נפט רציו תצא היום להנפקה, תוך ניסיון לגייס מהציבור כ-220 מיליון שקל. החבילה אותה תציע רציו לציבור מורכבת מיחידות השתתפות ואופציות שינתנו כהטבה: החבילה כוללת 1,000 יחידות השתתפות במחיר של 44 אגורות, כלומר כל אלף יחידות תעלנה 440 שקל. בנוסף, בעבור כל 1,000 יחידות השתתפות ינתנו 600 כתבי אופציה. מחיר המינימום במסגרת ההנפקה המתוכננת יהא נמוך בכ-9% ממחיר הסגירה של המניה בבורסה של תל אביב אתמול.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

אלווריון סיכמה הבוקר את הרבעון הראשון של השנה עם ירידה של 10.4% בהכנסות ל-46.5 מיליון דולר והפסד של 6.5 מיליון דולר. עם זאת, מנכ"ל החברה צוין כמי שאומר כי החברה צפויה לעבור לרווחיות ברבעון השני.

חברת אפריקה ישראל בבעלותו של לב לבייב ובניהול איזי כהן, הודיעה אתמול על דחיית השלב השני בעסקת רכישת מניות אפי פיתוח של אלכסנדר חלדיי, וקיום השלב השני ב-2 חלקים. זאת, כאמור, בעקבות ניתוח "גלובס" שגילה כי השלמת העסקה כעת תרוקן את קופת המזומנים של אפריקה ישראל.

כלל ביוטכנולוגיה הודיעה היום כי קיורטק, חברה המוחזקת על ידה בכ-37%, הגישה ל-FDA בקשה לעריכת ניסוי שלב 2 בחולים הסובלים מסרטן עור גרורתי.

ישראמקו ממשיכה לרכז עניין על רקע הודעתה אמש כי הסכם הלוואת הגישור בסך של 350 מיליון דולר לפיתוח מאגר "תמר", כמו גם הסכם מימון נוסף להעמדת הלוואה נוספת בסכום של כ-400 מיליון דולר, נמצאים בשלבי גיבוש סופיים ולהערכת השותף הכללי ייחתמו במהלך התקופה הקרובה.

[לאתר המעו"ף][לאתר האג"ח]