אאא

ההתחממות בגבול הצפון: מזכ"ל ארגון חיזבאללה חסן נסראללה אומר כי סוריה תעביר לארגונו נשק מתקדם ואיכותי כתגובה לתקיפות בסוריה המיוחסות על פי דיווחים זרים - לישראל. 

"יבוא יום והפלגים הפלסטינים יגידו בישיבות הפנימיות שלהם שאף אחד לא סייע להם כפי שמשטרו של בשאר אסד סייע להם" אמר נסראללה, "ישראל תקפה בסוריה ולא אני אהיה זה שאגיד מה המטרות שאותן תקפה ישראל, אלא ההנהגה בסוריה. כל מה שנאמר על כך שהיו 300 הרוגים בתקיפות הישראליות אינו נכון. היו רק ארבעה הרוגים למיטב ידיעתי".

"יש כאלו שרוצים שסוריה תגיב ותפציץ את ישראל אולם התגובה הסורית היא שסוריה תספק נשק להתנגדות וזוהי החלטה אסטרטגית גדולה. ויותר מזאת - סוריה תיתן להתנגדות נשק איכותי יותר וחזק יותר. זוהי תגובה חזקה בהרבה מהפצצה של ישראל".

איום נוסף: פתיחת חזית מול הגולן

"התגובה השנייה היא פתיחת חזית להתנגדות העממית ברמת הגולן" אמר נסראללה, "וזה אומר שההתנגדות העממית בגולן הפכה לזמינה. אנחנו בהתנגדות מודיעים שאנחנו מוכנים לקבל נשק איכותי ולא משנה מה יהיה סוגו ונשמור עליו ונגן באמצעותו על התוקפנות נגד עמנו, אדמתנו והמקומות הקדושים שלנו".

"אנחנו עומדים לצד ההתנגדות העממית בסוריה ונציע סיוע ותיאום ואימונים כדי לשחרר את הגולן הסורי הכבוש. התגובה האסטרטגית השלישית היא נתינת פקודות לירי טילים בתגובה על כל מתקפה ישראלית חדשה".

יצויין, כי מוקדם יותר פורסמו ציטוטים המיוחסים לנשיא סוריה אסד, לפיהם מדינתו תעביר את כל הנשק שברשותה לידי ארגון חיזבאללה.