אאא

נער בן 16 מרחובות שרצה בסך הכול לעבוד ולהביא פרנסה להוריו לא ציפה כי כך יסתיים רצונו העז וחייו ישתנו מהקצה אל הקצה, וזאת כאשר רופאי בית החולים נאלצו לכרות את ידו בעקבות כך שידו נתקעה בתוך מכונה בחנות וכעת הוא תובע מיליוני שקלים פיצויים.

הסיפור החל באפריל אשתקד כאשר הנער החל לעבוד בחנות פלאפל בעיר מגוריו ושלושה שבועות לאחר תחילת עבודתו ביקש ממנו בעל החנות לטחון גרגירי חומוס באמצעות מטחנה חשמלית. במהלך דחיסת החומוס, ידו נתקעה בפי המטחנה וכתוצאה מכך תקעה ידו בתוך פתח המכונה.

צוותי הצלה שחשו למקום לא הצליחו לשחרר את ידו מהמכונה ובעקבות כך הוא פונה לבית החולים קפלן ברחובות, שם רופאי בית החולים הכניסו אותו בדחיפות לחדר ניתוח בכדי לכרות את ידו הימנית.

על פי הדיווח ב"מאקו", הנער תובע באמצעות פרקליטיו עו"ד אסף עוזירי ועו"ד איתי קורש ממשרד מרקמן את טומשין, את בעל החנות במיליוני שקלים. לטענתו הוא סובל מכאבים עזים והגבלות שונו בידו הימנית וכן נגרמה לו פגיעה נפשית. עורכי דינו טענו כי המוסד לביטוח לאומי קבע לו נכות בשיעור של לא פחות מ-96%.

בכתב התביעה טוענים פרקליטיו כי בעל החנות ביקש ממרשם לעסוק במכונה שהוא כלל לא ידע איך משתמשים בה וכרי היא נאסרה לשימוש לבני אדם בגילו של הנער. עוד הם טוענים כי בעל חנות לא דאג לסביבה בטוחה לעובדיו ולא פיקח על עבודתו.

עורכי דינו אמרו כי "הנער סובל מהגבלות ואינו מסוגל לבצע עבודה פיזית מה שצפוי לגרום לו להפסדי השתכרות אדירים ולהזדקק בעתיד לעזרת הזולת בגין מגבלותיו האדירות. הצורך להסתגל לתלות שגורמת הפציעה לתובע דורש ממנו כוחות נפש אדירים".