אאא

הבחור שמואל חיים אטיאס, בן לאחת המשפחות החרדיות בשכונת רמות ד', נפטר הבוקר בבית החולים הדסה, לאחר שמיום חמישי שעבר, אושפז במצב קשה במחלקת טיפול נמרץ, לאחר שנפצע אנושות מפגיעת ניידת משטרה בליל שישי האחרון.

זהו סיפור על פגיעה - כמעט בכוונה תחילה, הפקרת פצוע במצב קשה, ואילולא היה הפוגע שוטר שנהג בניידת משטרה, היה האיש יושב כעת במעצר על מעשיו.

כפי שדיווחנו בתחילת השבוע, אירע המקרה בליל שישי האחרון בשכונת רמות, כאשר הבחור שמואל חיים אטיאס ז"ל, רכב  על  אופנוע ברחובות השכונה - בשעה 4:00 לפנות בוקר, כשלפתע החלה ניידת משטרה לדלוק אחריו. מסיבה שאינה ברורה, ניסה הרוכב להתחמק מהניידת, או משום שחשש מדו"ח, או מסיבה עלומה אחרת, שאולי כבר לא תיוודע לעולם.

האופנוע המשיך בנסיעתו, כשלפתע הגיחה מולו ניידת המשטרה כשהיא נוסעת בכיוון הנגדי, ופגעה בו חזיתית, למרות חריקת הבלמים הארוכה של הניידת, ארוכה אך מאוחרת מדי.

אטיאס התמוטט במקום כשהוא פצוע קשה, השעה 4:15 לפנות בוקר. רחובות השכונה היו ריקים ולא היה מי שיזמין אמבולנס לפצוע, מלבד השוטרים הפוגעים עצמם, אלא שהם עסוקים אולי בדברים אחרים, "העלמת ראיות" אומרים בני המשפחה.

26 דקות חלפו עד שנזכרו השוטרים להזמין אמבולנס. על פי רישומי מד"א, התקבלה הקריאה במוקד בשעה 4:41. עוד 6 דקות נוספות חלפו  עד שהגיע למקום אמבולנס הנט"ן. ס"ה 32 דקות היה מוטל הפצוע על הכביש, עד לרגע בו זכה לטיפול רפואי.

צוות הנט"ן שמגיע למקום, איבחן במהירות את חומרת מצבו, העלה אותו בזריזות על האמבולנס, כשאת הטיפול החיוני עושים הרופא והפרמדיק בדרך, ומבהילים אותו לחדר הטראומה בבית החולים הדסה.

מאז אושפז הבחור, במצב קשה ביותר במחלקת טיפול נמרץ כשהוא סובל מפגיעת ראש קשה. לדברי המשפחה, טוענים הרופאים, כי עשרות הדקות בהן שכב ללא עזרה רפואית, ללא חמצן, הן אלו שהובילו למצבו הרפואי החמור ולפטירתו לבסוף. אילולא היה מופקר על ידי השוטרים שפגעו בו, מאשימים בני המשפחה, הוא היה עימנו היום. מדובר ברצח - מאשימה המשפחה.

לדברי המשפחה, דיווחו תחילה השוטרים על "החלקה" של האופנוע, תוך שהם מנסים להעלים ראיות ולהזיז ממקומה את הניידת הפוגעת, מה שסוכל על ידי בוחן התנועה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

בהמשך טענה המשטרה כי הניידת עמדה על מקומה כשהיא עושה 'מחסום', אולם לדברי המשפחה הייתה הניידת בנסיעה כנגד כיון התנועה, יעידו על כך סימני הבלימה הארוכים שהותירו אלו על הכביש.

בני המשפחה שפנו למשטרה בבקשת הסבר, טוענים כי נאמר להם ש"השוטר הושעה", אולם אין להם כל סימוכין לכך. מעבר לכך, מאשימה המשפחה, המשטרה אינה משתפת פעולה עימם, לא יצרה קשר ולא הסבירה מה אירע.

פנינו לדובר מחוז ירושלים במשטרה שמוליק בן רובי בבקשת תגובה, לכשתתקבל תגובתו היא תפורסם במלואה.

הלוויתו של שמואל חיים אטיאס ז"ל, בן 20 במותו, תצא היום בשעה 5:30 מבית ההלויות 'שמגר' להר המנוחות בי-ם.