אאא

בשעת בוקר מוקדמת (ראשון) קיבל סגן ראש עיריית בני-ברק ומזכיר מועצת גדולי התורה הרב אברהם רובינשטיין טלפון בהול מעוזרו האישי שדיווח לו מבניין העיריה ברחוב ירושלים בעיר, כי חדרו האישי נפרץ ונהרס על-ידי אלמונים ככל הנראה במהלך השבת האחרונה.

רובינשטיין ההמום מיהר לבניין העירייה והיה המום לחלוטין כשגילה את הוונדליזם וההרס הרב שזרעו אותם פורעים בחדרו

דקות לאחר-מכן הגיעו שוטרים וחוקרי מז"פ שערכו בדיקות קפדניות בכדי לאתר את זהות הפורצים אך עד עתה אין בידם קצה חוט.

לשאלת 'כיכר השבת' השיב רובינשטיין, הנחשב לאחד האנשים החזקים בסיעת 'דגל התורה' המקומית ומקורבם של גדולי ישראל, כי אין לו שמץ של מושג מי עומד מאחורי הפריצה ומה מטרתו. "לא מדובר בסתם גניבה, אלא בהרס לשמו. פשוט שברו פה קיר שמפריד ביני לבין החדרים האחרים ואין לי קצה מחשבה מי יכל לעשות זאת, אני ממש מתפלא", אומר סגן ראש-העיר.

הרב רובינשטיין, אתה ידוע כמחלק תמיכות גבוהות של "קמחא דפסחא" לנזקקים, האם יש לכך קשר לפריצה?

"ייתכן שכן, אבל מצד אחד זה לא נראה לי. זה נכון שבמסגרת הכולל אני מחלק תמיכות לאברכים ובני תורה אך איני מחזיק את הכספים בחדרי שבעירייה. ייתכן והפורצים חשבו כך, אך אינני סבור שזאת אכן מטרת הפריצה לחדרי וזאת בשל ההרס הרב שעשו הפורצים".

אז מה כן? אולי יש יריבות פנימית בעירייה ומישהו בחר לנקום בך?

רובינשטיין מתפתל ואומר, "אין ביני לבין אחרים כאן בעירייה יריבות פנימית, הכל זורם על מי מנוחות. אבל גם אם כן מה יעזור לאותם גורמים לשבור ולנתץ מכל הבא ליד, מה זה מועיל? מה רצו להשיג בזה? אבל שוב אני מדגיש שאין לי שום כיוון וכל השערה דמיונית המופרחת לחלל ייתכן והינה אמיתית".

לדברי אלברט אוחיון ממ"ז מרחב דן, הנושא נמצא בחקירת משטרה. כרגע אין כיוון חקירה מסויים וכל האופציות נבדקות.