אאא

בצל המשך השיחות בקהיר בניסיון להגיע להסדר ארוך טווח, יו"ר "הבית היהודי", שר הכלכלה נפתלי בנט, קורא היום (ראשון) לעצור מיד את המשא ומתן עם ארגון החמאס בקהיר וללכת על מהלך חד צדדי.

"בזמן שהמשא ומתן בקהיר נמשך, החמאס ממשיך באיומים והפחדות. ההסכם המוצע בעצם מונע מישראל לפעול נגד איומי טרור על אזרחיה", אומר בנט ומבהיר: "אסור שזה יקרה".

לדברי בנט, "ישראל חייבת לקחת את גורלה בידיה ולקבוע חד צדדית: הומניטרי כן, טרור לא. מה זה אומר; קודם כל: לא מנהלים משא ומתן עם ארגון טרור רצחני".

"מול תושבי עזה נאפשר מעבר מוצרים הומניטריים כמו מזון ותרופות, ונרחיב את תחום הדיג, על פי שיקולינו", מוסיף בנט, "אנחנו לא צריכים את אישור החמאס לפתוח מעברים, אם נרצה לפתוח נפתח. אם לא נרצה, לא נפתח".

בנט ממשיך ואומר כי "מול כל מפעל נשק, מנהרה או אדם המבקש לפגוע בנו נפעל ללא מגבלות וללא חסינות ונגבה מחיר כבד על כל ירי על אזרחנו. שום הסכם לא יעצור בעדינו מלהגן על אזרחינו".

"העולם כולו מסתכל עלינו, חיזבאללה, דעאש, ויתר ארגוני הטרור בוחנים האם אנחנו מפגינים עמידות ועוצמה, או נכנעים", טוען בנט, "העולם המערבי מחכה לראות האם מדינת ישראל חותמת על הסכמים עם ארגונים רצחניים".

לדברי בנט: "במקום שהם יתישו אותנו, אנחנו נתיש אותם. נישאר חזקים, וננצח".