אאא

המתקפה התקשורתית הבלתי נגמרת נגד המגזר החרדי, הוציאה מהכלים את הרב נפתלי צבי פרוש העומד בראש תנועת הנוער החרדית "פרחי הדגל" .

בכלי התקשורת דווח הבוקר כי פרוש, שהוא אחיו של סגן שר החינוך, מאיר פרוש, תקף בחריפות את משרד משרד החינוך, האחראי על תקצוב תנועות הנוער. "זה ביטוי למגמת 'יודן ריין' (אזור נקי מיהודים) שעדיין שלטת במדינת ישראל".

אנשי משרד החינוך שמעו את הדברים והגיבו בחריפות: נפתלי צבי פרוש מפעיל לחצים "לא ראויים" כדי ליהנות מהתמיכה הממשלתית - למרות שהתנועה שבראשותו לא עומדת בקריטריונים הנדרשים. "אין כאן שום עניין פוליטי או רדיפה של החרדים, אלא רק שמירה על קריטריונים אחידים לכל תנועות הנוער", אומרים במשרד החינוך.

השבוע, שיגר שר החינוך גדעון סער מכתב לפרוש. "נדהמתי לקרוא את מכתבך. זהו מכתב מביש, שכולו זילות השואה. אני מבקש להבהיר כי אני מגבה ללא סייג את מינהל חברה ונוער, את אנשיו והחלטותיו בעניין. כל עוד אני מכהן כשר החינוך, לחצים והשתלחויות בעובדי ציבור לא יצליחו לשנות החלטות, המתקבלות על פי קריטריונים שוויוניים, מקצועיים וענייניים", כתב לו.

תחילת הפרשה לפני כשלושה שבועות, אז כתב פרוש מכתב ליו"ר "יד ושם", אבנר שלו: "אנו בושים ונכלמים שמגמת היודן ריין עדיין שלטת במדינת ישראל, כאשר תנועת נוער תוססת ופעילה מוחרמת על ידי עסקני מינהל חברה ונוער' במשרד החינוך, בתואנות המזכירות לנו שנים שכולנו רוצים לשכוח".

עוד כתב פרוש: "לא הוזמנו לכנס משום שאנחנו מחוץ לגדר עם טלאי צהוב. חבל שמגמה כזו שולטת במרתפי העסקונה של מינהל חברה ונוער... רק הנוער המסמל את המשך הנוער היהודי האותנטי והשורשי שהוכחד בחלקו האדיר בשנות השואה לא נראה בכנס".

פרוש זועם, אבל במשרד החינוך מסבירים כי תנועת פרחי הדגל לא עומדת בקריטריונים שגיבש משרד החינוך לתקצוב תנועות הנוער.

יוסי לוי, העומד בראש מינהל חברה ונוער במשרד החינוך,  הגיב גם הוא לדברים החריפים של נפתלי צבי פרוש: "לכנות עובדי ציבור, המשרתים את המדינה ואת הנוער, שהשתתפו במלחמות המגן שעברו על המדינה, כיודן ריין - זה דבר מפלצתי, שרק חורשי מזימות שחורות יכולים להעלות על הכתב ובאופן רשמי".