אאא

חברי מועצת גדולי התורה המתגוררים בירושלים מברכים את נציגי "דגל התורה" בעירייה ונרתמים למערכה לקראת הבחירות המתקרבות.

נציגי רשימת "דגל התורה" בירושלים הגיעו אמש (שני) לבתיהם של גדולי ישראל, חברי מועצת גדולי התורה, הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון גבעת מרדכי, הגאון רבי ברוך מרדכי אזרחי ראש ישיבת עטרת ישראל, הגאון רבי משה יהודה שלזינגר ראש ישיבת קול תורה, הגאון רבי יהודה עדס ראש ישיבת קול יעקב והגאון רבי יצחק שיינר ראש ישיבת קמניץ.

גדולי התורה אמרו לנציגים כי יש לפעול ולעשות הכל בכדי להגדיל את הכוח של יהדות התורה במועצת העיר בקדנציה הבאה זאת לאחר חמש שנים קשות שעברו על הציבור החרדי בירושלים.

הגאון רבי דוד כהן ראש ישיבת חברון הגדיר זאת ואמר כי היום מובנים יותר מתמיד דברי מרן החזו"א כי בבחירות לרשויות המקומיות יש לפעול ולהפעיל משום שהרבה גופי תורה תלויים בזה. לדבריו, בני התורה בירושלים חוו זאת על בשרם בחמשת השנים האחרונות.

לדברי גורמים בתנועה הליטאית, החידוש הגדול היה שיחתו של הגר"י עדס, שכזכור פרש לאחרונה מחברותו במועצת גדולי התורה אך על אף כל זאת קיבל את הנציגים החרדים וברכם ועודדם שיזכו להצלחה מרובה בבחירות הקרובות.

בתנועה מציינים את התמיכה מקיר לקיר בקרב כל גדולי ישראל ברשימה וזאת למרות העובדה שמפלגת "בני תורה" מתמודדת במקביל אף היא ברשימה נפרדת הפונה לציבור הליטאי בעיקר.