אאא

תושבי שכונת חפציבה מקבלים מתנת יום הולדת יפה ומפתיעה, לכבוד שנתיים לאיכלוס השכונה מתבשרים הם, כי ועדת השמות בעיריית בית שמש החליטה לקרוא את שמה של השכונה על שמו של הגאון הצדיק רבי מאיר ברנסדורפר זצ"ל חבר בד"ץ "העדה החרדית" ומחבר הספרים "קנה בושם".

שמה של שכונת חפציבה הינו סרך עודף משמה של חברת הבניה שבנתה את השכונה, חברה שכידוע פשטה את הרגל, אך הותירה לתושבים את שם השכונה, שאגב "חפציבה" הוא שמה של אחת מבני משפחת יונה בעלי החברה.

מאז אכלוס השכונה, פנו תושבים לעירייה וביקשו לדאוג להחלפת שם השכונה, אחר ויש להם זכרונות לא נעימים מכל הסיפור העגום של קריסת החברה, כשחלק מהרוכשים אף נכנסו לתסבוכות כלכליות לא פשוטות.

השבוע נפל דבר. ועדת השמות העירונית החליטה לקרוא את שמה של שכונת חפציבה בשם שכונת "קנה בושם", על שמו של הגאון רבי מאיר זצ"ל.

מי שהוביל את ההחלטה שזכתה לברכות ותשבחות מכל רובדי הציבור, היה הוא ראש העיר הרב משה אבוטבול ויו"ר ועדת השמות העירונית.

ראש העיר שהגיש את הבקשה בשם בני משפחת הגאון זצ"ל, סיפר לחברי הועדה על פועלו ותרומתו הכבירה של רבי מאיר זצ"ל למען בית שמש.

"רבי מאיר זצ"ל ליווה את הישוב בבית שמש, ובמיוחד הקים את עולה של טהרה בעיר, כאשר ליווה מקרוב בליווי הליכתי צמוד את הקמת המקוואות בכל השכונות החדשות בעיר", סיפר ראש העיר.

ההצעה שהועלתה על שולחן הועדה התקבלה פה אחד, ומעתה שכונת חפציבה תקרא שכונת "קנה בושם" לשמו ולזכרו של רבי מאיר זצ"ל.