אאא

בישיבת ועדת הכספים סקר מנכ"ל משרד השיכון מרדכי מרדכי את תקציב משרדו לשנה הקרובה ואמר כי בשנת 2003 תקציב הפעילות של המשרד עמד על סך 923 מיליון שקלים ולעומת זאת בשנת 2010 הסכום יעמוד על 158 מיליון בלבד. "התקציב הזה מיועד לאינספור תחומים, בניית דיור מוגן לקשישים, פינוי בינוי, שיקום שכונות ועוד". אמר מנכ"ל המשרד.

שר השיכון אריאל אטיאס אמר כי ע"פ תקציב הפעילות של המשרד, נראה כי מעוניינים פשוט לסגור את משרד השיכון. בנושא עידוד הבניה אמר שר השיכון כי הנושא חשוב לכלכלת ישראל ולא רק למען הדיור, "ככל שתנופת הבניה עולה, הכלכלה עולה ישירות, תחום הבניה משפיע ישירות על אינספור תחומים שיתפתחו כתוצאה מהבניה, החל מתחום החשמל, אלומיניום, הובלה, ריהוט, וכו´. כאשר אין תנופת בניה, הענפים הללו מתדרדרים ונמצאים במשבר כלכלי".

בסקירת מנכ"ל משרד השיכון נמסר עוד כי כ81,900 אזרחים שהיו זכאים למשכנתא לא מימשו את זכויותיהם, וכי מהנתונים שבידיהם בשנת 2003 כ2500 זוגות נטלו משכנתאות בממוצע בחודש, כאשר כיום רק 500, "זאת ירידה של 2000 משכנתאות בחודש!" אמר מנכ"ל המשרד.

חברי ועדת הכספים ח"כ שלי יחימוביץ וח"כ חיים אורון קראו להשיב את המענקים והלוואות המקום וסבסוד המשכנתא, "זאת ההשקעה הכי זולה למדינה" אמר ח"כ חיים אורון, "המדינה חייבת לקחת אחריות על קורת גג לאזרחיה, ואלו הדרכים לסייע להם בכך" אמרה ח"כ יחימוביץ.

יו"ר ועדת הכספים ח"כ הרב משה גפני אמר בתום הדיון כי מתקציב המשרד כפי שעולה בסקירת שר השיכון ומנכ"ל המשרד עולה כי "המדינה אומרת לאזרחים, כל איש ידאג לגורלו לקורת גג, המדינה איננה נוטלת אחריות על כך, אני מקווה ובטוח ששר השיכון יעשה כל שביכולתו להצליח במשרדו לדאוג לכך שזוגות צעירים יוכלו לרכוש דירות בהישג יד, ולקורת גג לכל אזרחי המדינה".