אאא

בראיון מיוחד שהעניק לרשת NBC, התייחס נשיא איראן לשלטון הישראלי, וכינה את ישראל כמדינה ש"גורמת לחוסר צדק לאזרחי האזור, והביאה חוסר יציבות לאזור במדיניות מחרחרת המלחמה שלה".

לדבריו, ישראל לא צריכה "לתת נאומים על ממשלה נבחרת בדרך שדמוקרטית וחופשית". רוחאני הוסיף ואמר כי איראן אינה מחפשת מלחמה עם אף מדינה: "אנחנו רודפים שלום ויציבות בין המדינות באזור".

"אני לא היסטוריון. אני פוליטיקאי", אמר רוחאני במענה לשאלה מה דעתו על השואה, בהתייחסות להכחשת השואה על ידי קודמו בתפקיד אמר רוחאני: "מה שחשוב לנו הוא שהמדינות באזור והאנשים יתקרבו זה לזה ושיוכלו למנוע תוקפנות וחוסר צדק".

נשיא איראן ביקש להרגיע את המערב מפני פצצה גרעינית איראני, באומרו: "מעולם לא רצינו פצצה גרעינית ואנחנו לא הולכים לעשות זאת. אנחנו רוצים טכנולוגיה גרעינית לצרכי שלום".

"אני מאמין שמנהיגי כל המדינות יכולים לחשוב על האינטרס הלאומי שלהם, והם לא צריכים להיות תחת השפעה של קבוצות לחץ", אמר רוחאני.

"הממשלה נכנסת במלוא הכוח ועם סמכות מלאה לגבי תוכנית הגרעין שלה. הבעיה לא תהיה מהצד שלנו. יש לנו מספיק מרחב פעולה לפתור את הבעיה הזו". אמר נשיא איראן בהדגישו כי ניתנו לממשלתו הסמכויות לפעול בנושא הגרעין.