אאא

בעקבות גל ההסתה הפרועה כנגד הציבור החרדי, וזאת בשל מעשיהם הנלוזים של קיצונים בדלנים המחללים שם שמים ופוגעים בציבור החרדי כולו, פנינו אל נשיא המדינה, מר שמעון פרס, בכדי שיבהיר בקול צלול וברור את דעתו כנשיא מדינת ישראל על המתרחש.

הנשיא נענה לבקשתנו והעניק ל"כיכר השבת" הצהרה נשיאותית חדה וברורה, המוכיחה מעל לכל ספק כי מישהו בתקשורת ככל הנראה איבד פרופורציות ושפיות, והחליט לנצל את המעשים המופרעים בכדי לצאת למסע השמצה כנגד הציבור החרדי כולו.

להלן הצהרת הנשיא ל"כיכר השבת" בשלמותה:

"כנשיא המדינה אני קורא להימנע מהכללות והכתמה של ציבור שלם בישראל, הציבור החרדי ולמנוע הסתה כנגדו.

אני קורא לכל הנוגעים בדבר להימנע מהכללות או מהסתה נגד ציבור שלם בגלל מעשיהם של קומץ קיצוני ואלים שאינו מייצג את דרכו של הציבור החרדי בישראל.

אני בטוח שרוב הציבור החרדי הזדעזע באותה הדרך שבה הזדעזע הקהל החילוני מהתופעות החריגות, האלימות והקיצוניות שראינו בבית שמש.

כנשיא המדינה אני לא יכול להישאר אדיש למעשים מסוג זה וסבור כי על כולנו לגנותם ולהוקיע אותם מתוכנו. אין לאף אדם בישראל זכות לירוק על ילדה שעוברת ברחוב, לקלל ולפעול באלימות ואין להשלים עם כל גילוי של הדרת נשים במדינת ישראל.

"ואהבת לרעך כמוך", זהו כלל גדול בתורה ובאורחות חיינו.

אני מבקש להביע תמיכה בקולות של רבים ממנהיגי הציבור החרדי שדיברו בקול רם וברור נגד גילויי האלימות כפי שחווינו בבית שמש ובמקומות נוספים בישראל וכנשיא המדינה אני קורא להימנע מהכללות והכתמה של ציבור שלם בישראל, הציבור החרדי ולמנוע הסתה כנגדו.

כנשיא המדינה אני מאמין אמונה שלמה כי יש לפעול לאחדות עם ישראל ולמנוע קיטוב בעם. אני מקפיד לבקר ולסייר בישיבות, בבתי כנסת ובערים בהן חי ציבור חרדי רחב בישראל ומהיכרותי האישית עם ראשי הציבור אני יכול לומר ככלל כי הציבור החרדי בדרך כלל מוקיע אלימות, וגילויי קיצוניות ושנאה".

- רוצים להגיב לדברי הנשיא? טקבקו.

חרד למצב. נשיא המדינה בהצהרה ל"כיכר השבת" (צילום: יוסף-אבי-יאיר אנגל)
חרד למצב. נשיא המדינה בהצהרה ל"כיכר השבת" (צילום: יוסף-אבי-יאיר אנגל)