אאא

מהיסטוריה להיסטריה. אחרי עשרות שנים שלא התקיימו בחירות בשכונות החרדיות בירושלים, אתמול (שלישי) זה קרה. הבחירות התנהלו בתחילה כסדרם ללא הפרות סדר, למרות האיומים של גורמים קיצונים שדרשו שבחירות יהיו נפרדות בין נשים לגברים.

ראש-העיר ניר ברקת שהגיע לסיור במקום, נשאל על-ידי 'כיכר השבת' איך הוא מתייחס ל"הדרת נשים" בבירה, והגיב: "החוק מחייב פתיחות במרחב הציבורי וכך זה צריך להיות בירושלים".

שעה קלה לאחר עזיבתם של ראש-העיר וסגניו החרדים את הקלפיות - המהומה החלה. עשרות גברים שהגיעו להצביע בקלפי ג' ברחוב שטראוס, השייך לתושבי מאה שערים, חסמו את כניסתם של עשרות נשים אל תוך הקלפי ואף דחפו אותן, כשהם צורחים "נשים החוצה", "אתן הורסות את גדרי הצניעות".

בשלב מסויים המאבק הפך להיות אלים ומספר גברים אף סגרו את חדר הקלפי ולא הרשו לפתוח אותו עד לצאת הנשים מהמקום.

שיא המאבק נרשם לאחר סיום הבחירות כאשר מספר רעולי פנים נכנסו אל חדר הקלפי וקרעו את תיבת הקלפי מה שגרם לפסילת הבחירות.

רבקה, מצביעה שלא איפשרו לה לממש את זכותה הדמוקרטית אמרה אמש ל'כיכר השבת': "אני לא לא מוכנה להתראיין בוידאו כי אחרי זה יזיקו לי ואני רוצה לחיות. זה כישלון של עיריית ירושלים. איך ייתכן שבקלפי כזה רגיש של שכונת מאה שערים לא הציבו אפילו מאבטח אחד? זה מחדל! אנחנו נשים חרדיות וצנועות, מי הם אותם אנשים שקוראים לעצמם חרדים שיוציאו אותנו בכח מהקלפי? איפה זה כתוב בהלכה? איפה, שיגידו לי?!", אמרה בכעס.