אאא

שום דבר בלתי צפוי: בג"ץ קבע היום כי על משטרת ישראל לאבטח ולאפשר את צעדת נשות ארגון ´אל"ה´ במרכז שכונת מאה שערים בירושלים, צעדה שתיערך מחר.

בנוסף קבע בג"ץ, כי יש להסיר את מחסומי ההפרדה בין גברים לנשים, מחסומים שהוצבו ברחובה הראשי של השכונה, בימי החג, על מנת לשמור את ההפרדה באירועי החג ההמוניים.

העתירה שבנדון, הוגשה על ידי חברות במועצת העיר, פעילות בארגוני זכויות נשים ונציגות ´מר"צ´, לאחר שהתברר כי הצהרות והבטחות קודמות כי המחסומים בשכונה יוסרו, לא מומשו.

פרובוקציה זולה – מחיר ביוקר

הפסיקה היום – יש לציין, אינה מהווה רק ניצחון לעותרות, שקיבלו את שרצו, היינו: פרסום ופרובוקציה, אלא גם ניצחון ברור למחנה הסיקריקים, שמקבלים כעת עילה להחרפת מלחמתם, תוך הסתייעות בעובדה כי בית המשפט כפה מעשה פרובוקציה של צעדת נשים בתוככי השכונה, דבר שלבטח אינו מקובל על אף אחד בציבור החרדי.

גם מגישי העתירה, בהן דוברת ארגון אל"ה מרים זלקינד, שטענה כי "ההחלטה תוכל לעצור את ההידרדרות וההקצנה ביחס לנשים בירושלים, ותביא לשוויון בין המינים", אינה סבורה באמת, כי קומץ נשות מרצ הצועדות בשכונה בליווי שוטרים, יביאו באמת לשינוי כלשהו במצב.

הצועדות מחר, שלבטח לא יימנו יותר מכמה עשרות (שילוו במספר אנשי תקשורת גדול מהצועדות עצמן), יקבלו את מנת יחסי הציבור שלהן, בעוד שהציבור החרדי, הנאנק תחת עולה של כנופיית הסיקריקים, ישלם ביוקר את מחיר הפרובוקציה הזולה.