אאא

ערנות ומקצוענות של עובדי חטיבת הביטחון של נתב"ג מנעה העלאת אמצעי לחימה לטיסה. בהמשך סוכלה הברחת אמצעי הלחימה וסמים בכבודת נוסעים נוספים מאותה הטיסה.

בשעה 11:30 הבוקר (שני) בבידוק הביטחוני של נוסע באולם הבידוק הגופני וכבודת היד נמצא בשיקוף מחסנית טעונה בכדורים, מוסלקת בתוך צעצוע. ברגע שהבין הנוסע כי נמצאה המחסנית הוא ניסה להימלט ונעצר לאחר דקות ספורות על ידי המאבטחים.

הנוסע היה אמור לעלות על טיסה לאוזבקיסטן - אייר אוזקיסטן 302 שהייתה אמורה להמריא מנתב"ג בשעה 14:00. בתישאול ראשוני מסר הנוסע, אזרח ישראלי יליד 1978, תושב המרכז, כי קיבל את כבודת היד מנוסעת שלא הכיר אשר ביקשה ממנו להעביר תיק בגלל עודף כבודות.

בשל האירוע הביטחוני הטיסה והנוסעים עוכבו והחל טיפול כאירוע ביטחוני חמור. כל כבודת הנוסעים מבטן המטוס וכבודת היד הועברו לטיפול מחמיר שבמהלכו נמצא אצל נוסעת בטיסה, אזרחית אוזבקיסטן, שהוצבעה על ידי הנוסע החשוד, סמים וכדורי רובה מוסלקים בבובות וצעצועים במזוודה.

למקום הוזנקו כוחות הביטחון ומשטרת ישראל. המטוס והנוסעים עוברים בדיקה נוספת וחקירה ראשונית. האירוע טרם הסתיים. החשודים הועברו למשטרת ישראל.

הנשק שנתפס מוסלק בתוך צעצועים (צילום: דוברות רשות שדות התעופה)