אאא

הקרב על ראשות העיר נתיבות, הופך לסוער. שני מתמודדים בולטים על ראשות העיר, יחיאל זוהר, ראש הערי המכהן מחד, ואייל סיקה מצד שני.

בעוד הרב יורם אברג'ל, המחזיק ברשת ענפה של כוללים, מתגייס בכל יכולתו למען בחירתו מחדש של יחיאל זוהר, מרבית הציבור החרדי בעיר דווקא נותן את תמיכתו למתחרה, אייל מסיקה.

בשבוע שעבר, פרסם עיתון 'מעריב' כי הרב אברג'ל מבטיח ברכות וישועות לכל מי שיבחר ביחיאל זוהר. בעקבות כך, פנתה התנועה לאיכות השלטון למשטרה בבקשה לפתוח בחקירה כדי לבדוק האם נעשתה פה עבירה על החוק, במידה והפרסומים הללו נכונים.

בסוף השבוע, נערך בעיר נתיבות כנס חיזוק לבני התורה, לקראת זמן חורף שהחל היום (ראשון), ובמהלכו, נשא רב הקהילה החרדית הספרדית הרב דנון דנין דברי חיזוק אותם ייחד לקראת הבחירות הקרבות.

במהלך דבריו, הודיע הרב דנון על תמיכה רשמית במועמדותו של אייל מסיקה לראשות העיר. "חובה עלינו לחזק את לומדי התורה והקהילה כדעת רבותינו ולהצביע לאייל מסיקה לראשות העיר ולמועצת העיר לרשימת שס"ג. התייעצתי עם גדולי ישראל שהורו לי לתמוך באייל מסיקה השומר שבת", ציין הרב דנון בדבריו.

הרב עמוס גאוטה, מרבני נתיבות אמר בדבריו כי "אנו בני התורה צריכים לציית לרבותינו גדולי ומאורי הדור שקראו להצביע לאייל מסיקה לראשות העיר. מסיקה ייתן שווה בשווה לכלל הקהילות ויפסיק את הקיפוח והאפליה שיש כיום בעיר למגזרים שונים. הכל מגיע לנו בדין ולא בחסד".

בכינוס השתתפו רבנים וראשי כוללים בעיר, שהסכימו כולם עם התמיכה במסיקה, בהם: הרב דנון דנין, הרב עמוס גאוטה, הרב משה אבוחצירא, הרב דוד פורטל, הרב עודד שמואלי, הרב אליעזר בוכריס, הרב אבנר בטיט, הרב יניב דהן, הרב יעקב תורג'מן והרב ציון קדוש.

בימים האחרונים הוקם בעיר מטה 'בני תורה' למען בחירתו של מסיקה, הפועל בקרב המשפחות החרדיות בעיר כדי להביא לתמיכה גדולה ככל האפשר במועמדות מסיקה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

 (צילום: כיכר השבת)
(צילום: כיכר השבת)

בתוך כך, משה פרץ, מועמד נוסף לראשות העיר, מועמד דתי, שבסקרים המקומיים גרף שמונה אחוזי תמיכה, הודיע על פרישתו מהמירוץ ועל תמיכתו באייל מסיקה לראשות העיר.

לצד זאת, גם מפלגת 'הבית היהודי', הודיעה על תמיכתה במסיקה לראשות העיר, ועוררה חשש בקרב התושבים החרדים מפני שיתוף פעולה עם המפלגה שאחראית להדרת החרדים מהממשלה וללא מעט מהגזירות נוראיות הניתכות על ראשי עמלי התורה.

רבני העיר, שנשאלו בדבר שיתוף פעולה שכזה, השיבו כי הוראת גדולי ישראל היא שיש לבחון כל מקרה לגופו. "בבחירות הארציות אכן נעשה נתק בין יהדות התורה וש"ס לבית היהודי מסיבות שונות, אך בכל נושא אחר גדולי ישראל בוחנים כל מקרה לגופו, וגם בנתיבות העניקו למהלך החשוב את ברכתם", נענו הרבנים.

יצוין כי לצד תמיכת הרב יורם אברג'ל במועמדות יחיאל זוהר, גם הרב שמואל מונטג, רב הקהילה האשכנזית בעיר, הביע את תמיכתו במועמדות זוהר, אך מסתמן כי הקהילה הליטאית תהיה חלוקה בתמיכתה בין זוהר למסיקה.