אאא

ראש הממשלה בניין נתניהו העניק הלילה (שני) ראיון לרשת חדשות קנדית, והודה כי מתקיימים מגעים בין ארצות-הברית לישראל בשאלת הקו האדום לשלטון באיראן.

"אנחנו משוחחים על העניין עם ארה"ב", ציין נתניהו בראיון, "הנושא אינו הסנקציות או הצעדים הננקטים, מדובר בקביעת קו שאירן לא תוכל לעבור בתכנית הגרעין".

"אני חושב שאם האירנים יראו את זה, הם עשויים לעצור ולחשוב לפני שיחצו את הקו הזה", הסביר ראש הממשלה את מטרת יציר הקו האדום.

קנדה הודיעה בסוף השבוע כי החליטה לנתק את קשריה הדיפלומטיים עם איראן וכי הדיפלומטים הקנדים יעזבו את טהרן. נתניהו העניק ראיון לקנדים כאות הוקרה על ההחלטה והודה למקבילו הקנדי סטיבן הרפר.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"בנינו חומה, לא של שתיקה, של גינוי ונחישות. קנדה הניחה לבנה גדולה מאוד בחומה הזו, שנחוצה לשלום העולם. אני חושב שתהיה לכך השפעה גדולה", הוסיף ראש המשלה, "אני מעודד עמים נוספים לנהוג כך".

נתניהו הוסיף ואמר כי "אירן לא תעצור אם היא לא תראה נחישות מהמדינות הדמוקרטיות בעולם וקו אדום ברור, ברגע שנבסס קו כזה, הסיכוי יגבר לכך שלא נצטרך לפעול אחרת".

יצויין כי לפי הדיווחים הבוקר בתקשורת, טרם ידוע אם ראש הממשלה בנימין נתניהו ייפגש עם נשיא ארצות-הברית ברק אובמה בחודש הקקרוב כפי שתוכנן לאחר שלא נמצא זמן מתאים לשניהם.