אאא

"מועצת זכויות האדם של האו"ם נותנת לגיטימציה לארגוני טרור רצחניים כמו חמאס ודאע"ש". כך אמר הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו בהתייחסו לוועדת הבדיקה של האו"ם כנגד פעולות צה"ל בעזה במהלך מבצע "צוק איתן".

לדבריו, "במקום לבדוק את ההתקפות של החמאס על אזרחי ישראל ואת השימוש שהוא עושה בתושבי עזה כמגן אנושי, במקום לבדוק את הטבח שעושה אסד באזרחי סוריה, או את הטבח שמבצעים אנשי דאע"ש בכורדים, החליט האו"ם לבוא ולבדוק את ישראל - הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, דמוקרטיה שפועלת באופן לגיטימי להגן על אזרחיה מפני טרור רצחני". 

נתניהו הוסיף: "דו"ח הוועדה הזה כבר נכתב מראש, העומד בראשה כבר החליט שחמאס הוא לא ארגון טרור ולכן אין להם מה לחפש פה. קודם שיבקרו בדמשק, בבגדד, בטריפולי, שילכו לראות את דאע"ש, שילכו לראות את צבא סוריה, שילכו לראות את חמאס - שם, ולא פה, הם ימצאו פשעי מלחמה".

את הדברים אמר נתניהו בלשכתו בירושלים אחרי פגישתו עם מושל ניו יורק אנדרו קואומו.

בפתח הפגישה אמר נתניהו לקואמו: "אני מבקש להודות לך על בואך, על עמידתך האיתנה לצד ישראל, בייצוג העם האמריקאי ואזרחי ניו יורק. הייתם ממקמים את אמריקה ואת דאע"ש על אותו מישור מוסרי, כך לא הייתם שמים את ישראל וחמאס על אותו מישור מוסרי".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נתניהו ציין: "עליכם לזכור שחמאס חגגו את ה-11 בספטמבר; הם חגגו את רציחתם של אלפי אנשים חפים מפשע, ובכללם אלפי תושבי ניו יורק. כשארצות הברית חיסלה את בין-לאדן, הם גינו אותה והאשימו אותה בפשעים".

לדבריו, "חמאס ממשיך לעשות את הדברים הנוראיים האלה שעושה דאע"ש: הם רודפים נוצרים ומתעמרים בנשים. למעשה, הם דוחים מודרניות והם מהווים רודנות טרוריסטית שנכפית על אזרחיהם, וכשהאזרחים מסרבים להיות מגנים אנושיים, אתה יודע מה הם עושים? הם מוציאים אותם להורג".

"זאת החלוקה המוסרית שניכרת כיום בעולם" הוסיף נתניהו "בצד אחד יש את ישראל ואת ארצות-הברית שמייצגות משטרים דמוקרטים המחויבים לזכויות אדם, מחויבים לעתיד אמיתי לעמינו; ובצדו השני של המתרס נמצאים דאע"ש וחמאס, רודנויות איסלאמיסטיות חסרות מעצורים ששואפות להגשים את אמונותיהן הזוועתיות שלהם, ואת מעשיהן הזוועתיים".