אאא

על רקע כוונתו להעביר את חוק הלאום ורצח השוטר הדרוזי בטבח בבית הכנסת בשכונת הר נוף, נפגש הערב (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו עם ראשי העדה הדרוזית.

בפגישה עם ראש הממשלה השתתפו שייח מואפק טריף, מנהיגה הרוחני של העדה הדרוזית בישראל ובכירי העדה הדרוזית בישראל. 

בפתח הפגישה הביע נתניהו תנחומים על מותם של השוטר זידאן סייף שנהרג בפיגוע בבית הכנסת ושל רפ"ק ג'דעאן אסעד שנהרג בפיגוע הדריסה ברכבת הקלה בחודש שעבר.

בנימין נתניהו אמר לראשי העדה הדרוזית: "אתם בשר מבשרנו, אתם חלק אורגני של החברה הישראלית. השוטרים והחיילים הגיבורים שלכם נופלים כדי להגן על המדינה ועל כל אזרחיה, אבל אנחנו נגן על הזכויות שלכם ונגן על הביטחון שלכם. זה חשוב לנו כמו להגן על הביטחון של כל אזרח ואזרח, אבל יש פה מחויבות רגשית עמוקה שבאה לידי ביטוי בהמונים שבאו להלוויה. זה נתן את הביטוי של הרגש שכל אזרחי ישראל מרגישים ואני מרגיש."

נתניהו הוסיף ואמר לראשי העדה כי: "אנחנו במאבק גדול מול קיצונים, קנאים אסלאמיסטים. זה לא פשוט, זה איום מסוכן. זה מאבק שאנחנו לא יכולים לקבל ואנחנו נילחם, ומבחינתנו לכל אזרח יש את הזכות לחיים, לביטחון וגם לחופש הדת שלו, לחופש האמונה שלו ולחופש המצפון שלו - וזה קרב של כולנו. מבחינתי, הקרב שלכם הוא הקרב שלי, והקרב שלי הוא הקרב שלכם".