אאא

הקרב בין ראש הממשלה בנימין נתניהו לשר האוצר יאיר לפיד בנוגע לתקציב המדינה, כאשר תקציב הביטחון עומד ברמכז, עולה מדרגה.

במסגרת כנס הסייבר הבינלאומי שעורכת סדנת יובל נאמן באוניברסיטת תל אביב, התייצב הערב (ראשון) ראש הממשלה נתניהו באופן נחרץ ותקיף לצד מערכת הביטחון שדורשת תוספת של מיליארדים רבים לתקציבה.

"המיליארדים שהשקענו בביטחון הצילו את מדינת ישראל כלכלית. אנו זקוקים להגדלה משמעותית של תקציב הביטחון במיליארדים רבים" אמר נתניהו.

לדבריו, "מדינת ישראל זקוקה לתקציב אחראי שייתן מענה לצרכים ביטחוניים ולא ידרדר אותנו. אנחנו צריכים כסף לכיפות ברזל ולהתמודד עם דאעש במזרח, עם חיזבאללה ואל קאעידה בצפון ועם חמאס בדרום. מיליארדים שהושקעו בגדר בלמו כליל מסתננים וג'יהדיסטים. אני לא רוצה לחשוב מה היה קורה אלמלא השקענו אז".

"המיליארדים שהושקעו באלפי מיירטים של כיפת ברזל אפשרו לכלכלת ישראל להמשיך לתפקד במהלך המערכה האחרונה ומנעו בריחה של השקעות בישראל".

לדברי ראש הממשלה, "יש בכוחנו לעמוד באתגרים הללו בתנאי שנעשה זאת באחריות ולא נדרדר את ישראל לגרעון בלתי נשלט". בכך התייחס נתניהו לתכניתו של שר האוצר לפיד שדוחף לכיוון של הגדלת הגרעון, זאת במקום העלאת מיסים.

כזכור, מוקדם יותר היום פורסם כי מסתמן כי משרד האוצר יסכים להענקת תוספת של 8-6 מיליארד שקל למערכת הביטחון, אך באוצר מתעקשים שלא להעלות את תקציב הביטחון, אלא רק להעניק לו תוספות.

כאמור, כעת הקרב בין נתניהו ללפיד מתחמם, כאשר גורמים רבים במערכת הפוליטית טוענים כי לפיד מנסה לפרוש מהקואליציה וללכת לבחירות, זאת על רקע ניסיונו להציג את עצמו כמי שהתעקש שלא להעלות מיסים.