אאא

עימות פרץ הבוקר (ראשון) בין שרי הממשלה, משולם נהרי מחד ולימור לבנת ודן מרידור מאידך, במהלך דיון על 'הדרת נשים מהמרחב הציבורי בישראל', זאת בצל הוויכוח סביב שירת הנשים בצה"ל.

לפי הדיווח באתר 'הארץ', הוויכוח החל כאשר שרת התרבות לימור לבנת הודיעה כי תכנס את וועדת השרים לקידום מעמד האישה שברשותה כדי לדון בהדרת הנשים.

"לכאורה חלה התקדמות גדולה במעמדן של נשים בישראל, אבל עם כל צעד קדימה אנחנו גם עושים צעד לאחור. לאחרונה חלה הידרדרות מדאיגה במעמדן של נשים בזירה הציבורית", אמרה השרה לבנת.

בדבריה, הזכירה השרה לבנת את קווי המהדרין, בהם נשים עולות מהדלת האחורית אל האוטובוס, וכן את נושא הפרסומות, בהן לא מראים נשים. "גם הדרת נשים היא אלימות נגד נשים", אמרה לבנת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

השר משולם נהרי מש"ס, התייחס לדברים של השרה לבנת והביע מחאה על שירת הנשים בצה"ל. "צריך לכבד את הציבור הדתי ששירת נשים מפריעה לו", אמר השר נהרי.

בתגובה, אמר השר לענייני מודיעין, דן מרידור: "איני מבין את ההקצנה הזו". לדבריו, "דורות של חיילים שירתו בצבא ותמיד היו להקות צבאיות שכללו חיילות ואף פעם זה לא הפריע לאף אחד ולא עורר התנגדות".

בשלב זה של הויכוח, לפי הדיווח ב'הארץ', התערב ראש הממשלה בנימין נתניהו, ואמר כי "כפי שלחרדים ולדתיים ישנם נושאים שחשובים להם ושלא יתפשרו עליהם, כך גם לחילונים יש כאלה והדרת נשים ושירת נשים הם דוגמא לכך".