אאא

המתח במפלגת 'הליכוד' מגיעה הבוקר (ראשון) לשיאו כאשר ראש הממשלה בנימין נתניהו זימן ללשכתו את חברי הסיעה, בזה אחר זה, כדי לבשר לכל אחד מהם על התפקיד שימלא, אם בכלל, בממשלה החדשה.

משה (בוגי) יעלון, היה הראשון שזומן לפגישה, במהלכה התבשר על מינויו לתפקיד שר הביטחון. אחריו הגיע ללשכה, ח"כ דני דנון, לו הוצע לכהן כסגן שר הביטחון.

לאחר מינויו, אמר השר יעלון כי "לרשות צה"ל, בהנהגתו של הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ, עומדים מפקדים מעולים, ערכיים ומנוסים המובילים אותו באחריות ובשיקול דעת. זכות גדולה היא עבורי להיות שר הביטחון של חיילים ומפקדים ראויים שכאלה".

דנון נענה להצעה, וכתב בדף הפייסבוק שלו: "אני רואה בתפקיד חשיבות רבה ויכולת אמיתית לתרום רבות למען המדינה, ולכן נעניתי להצעתו. אנו עומדים מול אתגרים ביטחוניים רבים, הן בגזרות רחוקות והן בקרובות. אני מתחייב למלא תפקיד זה במסירות ותוך שמירה על ערכי המחנה הלאומי".

"במידה ויתפנה מקום בממשלה, אין לי ספק שלאור דירוגי במקום החמישי בפריימריז אתמנה לתפקיד שר בממשלה ה-33 של מדינת ישראל", הוסיף דנון.

לח"כ חיים כץ, הציע נתניהו להמשיך ולעמוד בראשות הוועדה העבודה, הרווחה הבריאות. כץ אמר כי נענה לבקשה: "אמשיך לשרת את ציבור הגמלאים, העובדים ואלו שידם אינה משגת".

גלעד ארדן, יתמנה לשר התקשורת שיכלול את רשות השידור ולשכת הפרסום הממשלתית. לשר להגנת העורף, האחראי לדיאלוג האסטרטגי עם ארצות הברית ולחבר בקבינט המדיני-ביטחוני.

לאחר מינויו, אמר ארדן כי "אזרחי המדינה הנמצאים בעורף מצויים כיום בחזית המאבק, ולכן ישנה חשיבות אדירה לחיזוק המשרד להגנת העורף ולמיסודו. בנוסף, אפעל כמיטב יכולתי להמשיך ולהוזיל את סל התקשורת שמשלמת כל משפחה וזאת על ידי העמקת התחרות בכל תחומי התקשורת בישראל".

חבר הכנסת אופיר אקוניס יתמנה לסגן שר במשרד ראש הממשלה, ויהיה המתאם בין הממשלה לכנסת.. צחי הנגבי מונה ליושב-ראש ועדת הכנסת למשך שנה וחצי, לאריה ימונה כסגן שר במשרד רוה"מ. 

בהמשך היום יתייצבו בלשכה, חברי הכנסת, צחי הנגבי, גלעד ארדן, אופיר אקוניס, סילבן שלום, גדעון סער, יובל שטייניץ, ישראל כץ, מירי רגב, גילה גמליאל, לימור לבנת, משה פייגלין, ציפי חוטובלי ויריב לוין.

את מצעד המוזמנים יחתום שר התקשורת והרווחה היוצא, משה כחלון, לו מייעד נתניהו תפקיד בכיר מחוץ לממשלה. במהלך תקופת החבירות, הודיע נתניהו כי כחלון ימונה ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל.

נתניהו, החליט כבר כי שרי הליכוד הממשלה היוצאת, ימשיכו לכהן כשרים גם בממשלה החדשה. לפי המסתמן, גדעון סער יעבור מהחינוך למשרד הפנים, ישראל כץ צפוי להישאר במשרד התחבורה, לימור לבנת תשיאר במשרד התרבות והספורט.

עוד מינויים צפויים: יובל שטייניץ ימונה לשר האנרגיה והמים, גלעד ארדן יכהן כשר התקשורת והגנת העורף, וסילבן שלום צפוי לשמש כשר אך עדיין לא ברור איזה תקיד ייעד לו נתניהו.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

זאב אלקין, לפי המתסמן, צפוי לכהן כיו"ר הקואליציה הבא, זאב אלקין צפוי להשתדרג ולכהן כסגן שר החוץ. אופיר אקונים צפוי לשמש כסגן שר במשרד ראש הממשלה האחראי על ענייני רשות השידור.

גורמים בליכוד, תקפו הבוקר את נתניהו על מיעוט התיקים שנשארו בידי 'הליכוד'."נתניהו הותיר לליכוד רק פירורים", הם מצוטטים ב'ישראל היום', "לא רק שהמפלגות השותפות בקואליציה לקחו את רוב התיקים הטובים, אלא שגם יו"ר ישראל ביתנו אביגדור ליברמן הצליח להוריד את מספר שרי הליכוד לטובת מפלגתו".

הגורמים בליכוד הזהירו כי "חברי הכנסת הסוררים של הליכוד ימררו לרה"מ את החיים כל הקדנציה".

בכירים בסביבתו של נתניהו טוענים כי "כולם יהיו מרוצים. יש יותר תפקידים מאנשים ויהיו שדרוגים לכולם".