אאא

מבצע צוק איתן - הפסקת אש: ראש הממשלה בנימין נתניהו פתח הבוקר (ראשון) את ישיבת הממשלה השבועית והתייחס למשא ומתן להפסקת אש עם החמאס בקהיר ואמר: "המשלחת בקהיר פועלת תחת הנחיה ברורה: לעמוד על צורכי הביטחון של ישראל. רק אם יהיה מענה נסכים להגיע להבנות".

"חמאס ספג מכה קשה", טען נתניהו, "השמדנו מנהרות, פגענו במאות מחבלים, יירטנו את הרקטות שהוא צבר וסיכלנו פיגועים נגד אזרחי ישראל".

לדברי נתניהו: "אם חמאס חושב שעל ההפסד הצבאי שלו יחפה בהישג מדיני הוא טועה. כל עוד לא ישוב השקט, חמאס ימשיך לספוג מכות קשות מאוד. אם חמאס חושב שלא נוכל לעמוד בזה לאורך זמן הוא טועה. צריך נחישות ואורך רוח".

ראש הממשלה הוסיף ואמר: "אם החמאס חושב שבאמצעות בהמשך טפטוף הירי הוא יגרום לנו לעשות ויתורים הוא טועה, במזרח התיכון הסוער והבלתי-יציב שבתוכו אנחנו חיים, לא מספיק שיהיה יותר כוח, צריך גם נחישות ואורך רוח. החמאס יודע שיש לנו הרבה כוח, אבל אולי הוא חושב שאין לנו די נחישות ואורך רוח, וגם בזה הוא טועה טעות גדולה".

"אנחנו עם חזק אנחנו עם נחוש. נמשיך לעמוד יחד, איתנים ומלוכדים עד שנשיג את יעדי המערכה - השבת השקט והביטחון לכל אזרחי ישראל", הוסיף ראש הממשלה.