אאא

ח"כ יעקב אשר (יהדות התורה) במתקפה נגד בנימין נתניהו וניר ברקת: "התחושה שהייתה במסיבת העיתונאים בהשתתפות ראש הממשלה וראש עירית ירושלים, הייתה כמו המתרגם בהלוויה של מנדלה, לא היה שום קשר בין הנאמר למציאות בשטח".

במהלך דיון בוועדת הפנים של הכנסת בעקבות הסופה האחרונה שפקדה את ירושלים והצפון אמר ח"כ אשר: "מכל הדיונים על מה שהיה, עולה נושא אחד חשוב והוא הסכמים של הכוחות עם קבלנים חיצוניים לשעות חרום. המשטרה עם חברות גרירה וכדומה, חברת החשמל עם חברות פרטיות שתסייע לה. זה יציל חיי אדם ויפחית את הסבל הרב שעוברים האזרחים".

"עוד נושא שחייבים לתת עליו את הדין, הוא הקמת מוקד דוברות, הקמתו של גוף אחד אשר יעדכן את כל כלי התקשורת, עדכונים שוטפים מהנעשה בשטח, כי מה שקרה זה שמחוסר מידע כל כתב או שדרן הסתמך פחות או יותר על עצמו, ונתן הנחיות לציבור מאזיניו ולא הייתה אחידות בהוראות לציבור", הוסיף ח"כ אשר, "כמו"כ יש להקים גוף כללי שירכז את כל הכוחות בשטח, ייקח אחריות מהרגע בו יודיע החזאי על הסופה, ומיד יתחיל בשינוע כלים כבדים ולא כשכבר יהיה מאוחר מידי".

אשר תקף את נתניהו וברקת ואמר: "אני רוצה לשבח את ארגוני החסד, שמשום מה, באותה מסיבת עיתונאים הזויה, שהייתה בחמ"ל בעירית ירושלים, בהשתתפותו של ראש הממשלה, בה הרגשתי כמו אלו שצפו במתרגם לשפת הסימנים בהלווייתו של נלסון מנדלה, מדברים על דבר אחד, מראים כאילו הכל טוב, מנסים להרגיע את הציבור, כשבאותו זמן בחוץ כולם תקועים, וסובלים. לא היה שום קשר בין הנאמר, למציאות בשטח".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בסיום דבריו אמר אשר כי "לא אסלח על כך שלא הזכירו את ארגוני החסד כמו איחוד הצלה, זק"א, עזר מציון, ועוד. אנשים שחירפו נפשם לעזור לאזרחים, ולא הוזכרו כלל אולי בגלל שהם מארגוניים חרדיים".

בדיון אחר, בוועדת הכלכלה, התייחס ח"כ יעקב אשר פעם נוספת לנזקי הסופה ולקריסת חברת החשמל ואמר: "אחת הנקודות החשובות שיש לדבר עליהם, היא הבעיה של חברת החשמל במחסור שיש לה בכח אדם בסערה כזאת בפרט ובמצבי חרום לאומיים בכלל.

"בעיה זו נובעת מכך", המשיך אשר, "שחברת החשמל מוגבלת באפשרות שלה להשתמש בקבלנים פרטיים במצבי חרום מטעמים בטחונים. יש לערב חברות פרטיות שיהוו כח משלים לעובדי החברה לא בשוטף אלא רק לשעת חרום. אין ספק שאם היה קיים שיתוף פעולה כזה, לא היינו מגיעים למצב ההזוי אליו הגענו.".