אאא

עובדים במעון ראש הממשלה בנימין נתניהו שתובעים את ראש הממשלה ורעייתו שרה זה כבר לא דבר חדש, כאשר היום (ראשון) שוב מתפרסמת תביעה הקשורה לעבודה התובענית לכאורה במעון רה"מ.

עמנואל סלע (61), אב בית לשעבר במעון רה"מ, טוען שקרס נפשית ופיזית בעקבות העבודה המלחיצה במעון רה"מ. לדבריו, הוא קרס בעת ארוחת הערב שבני הזוג נתניהו ערכו לנשיא צרפת.

סלע הגיש תביעה למוסד לביטוח לאומי כדי שיכיר בו כנכה, מאחר שלטענתו לקה בהתקף לב בשל עומס פיזי, לחצים נפשיים ועבודה מאומצת תחת בני הזוג בנימין ושרה נתניהו.

בתביעה לביטוח לאומי אמנם לא מוזכרת רעיית ראש הממשלה, אך בשיחות סגורות מסביר סלע שהלחצים הנפשיים נבעו מהתעמרויות לכאורה של שרה נתניהו.

התביעה לביטוח לאומי מסמנת ככל הנראה תביעה משפטית שהוא שוקל להגיש נגד משרד ראש הממשלה. את התביעה הגישה בשמו עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת גם את שני התובעים הקודמים - מני נפתלי וגיא אליהו.

במכתבה לביטוח הלאומי טוענת עו"ד לנדאו, כי "מרשנו נדרש לעמוד במטלות המרובות שהוטלו עליו כאב בית במעון ראש הממשלה וכל זאת על רקע סביבת עבודה תובענית".

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

"ב-17 בנובמבר 2013 הגיע נשיא צרפת פרנסואה הולנד לביקור בן שלושה ימים בישראל, לקראת ארוחת הערב במעון ראש הממשלה גברו והלחצים שהופעלו על התובע לעמוד בכלל המשימות לשביעות רצון הממונים עליו" נכתב בתביעה.

על פי התביעה, "בזמן ההכנות לביקור ובמהלכו חש מרשנו כאבים בחזה. מרשנו, אשר היה סבור שמדובר בבעיה גסטרונומית, המשיך בעבודתו המאומצת חרף העובדה שחש ברע, וזאת עד ליום 23 בנובמבר בלילה, כשלא יכול היה לשאת יותר את הכאבים ופנה לבית החולים הדסה עין כרם. ב-24 בנובמבר הוא עבר צנתור כלילי וזאת לאחר שאובחן כסובל מאוטם שריר הלב. שלושה ימים לאחר מכן שוחרר מבית חולים ונדרש למנוחה".

"מרשנו מתקשה בביצוע פעולות פיזיות" נכתב בתביעה, "הוא אינו מסוגל לתפקד במאמץ פיזי ולו בסיסי, נתקל בקשיים וחש ברע בעת הליכה מהירה, עליית מדרגות ופעילות פיזית מתונה. מרשנו אף אינו מסוגל לשוב לעבודתו הקודמת, חברת אבטחה למניעת גניבות בקיבוצים, שכן לשם כן עליו לעבור קורס הכולל ריצות ומאמץ פיזי, דבר אשר אינו מסוגל לעמוד בו לאור מצבו הרפואי הנוכחי".

"כעת, על רקע מצבו הרפואי הנוכחי, מרשנו אינו מסוגל לשוב לעבודתו או לכל עבודה מתאימה אחרת. הוא גם נדרש לקבל טיפול תרופתי על בסיס קבוע. אשר על כן אנו מבקשים כינוסה של ועדה רפואית בעניינו של מרשנו בהקדם האפשרי".