הרב עובדיה יוסף זצוק"ל ורוה"מ בנימין נתניהו  (צילום: פלאש 90)
אאא

וכל בית ישראל יבכו את השרפה אשר שרף ה': ראש הממשלה בנימין נתניהו ספד הצהריים (שני) למרן פוסק הדור רבי עובדיה יוסף ואמר: "זה יום עצוב לעם ישראל".

בראיון שהעניק הצהריים לאבי מימרן ברדיו קול ברמה אמר נתניהו: "אני שמעתי על הפטירה של הרב עובדיה, הרב עובדיה יוסף, הראשון לציון. מגדולי הפוסקים בדורנו. שמעתי על זה בצער וביגון עמוק".

"הרב עובדיה ז"ל, שהמוני ישראל מתאבלים מרה על לכתו, הוא למעשה היה שר התורה של דורנו. הרב עובדיה היה גדול הדור, בעל ידע עצום בהלכה, סמכותי, נועז".

"אני שאלתי מה מאפיין תלמיד חכם אמיתי, עצם הידיעה שלמרות חוכמתו העצומה הוא עדיין בבחינת תלמיד. יש לו מה ללמוד, יש לו לאן לשאוף, לאן להתפתח. מבחינה זו היה תלמיד חכם מובהק בכל נימי נפשו. ניצל כל רגע מזמנו ללימוד תורה".

"בשקדנות אין קץ. אני ראיתי אותו, ביקרתי אותו בביתו, כשכבר לא היה בריא, כשכבר היו סימני המחלה, ראיתי אותו לומד, לומד, גם על מיטתו בבית החולים, כשהיה מסוגל לכך, הוא אחז בספר, עיין בכתובים... כלומר גם ברגעי חולשתו הגדולים ביותר הוא קיים את הציווי 'והגית בו יומם ולילה'".

"הוא מצטרף לשרשרת החכמים של הדורות, של יהדות ספרד, על תרומתה העילאית, ושל מורשת ישראל אותה הוא כל כך אהב ושאותה הוא כל כך טיפח ודאג להנחיל לדורות הבאים. אני אישית מאד חיבבתי אותו והערכתי אותו. את הישירות שלו, הלבביות שלו, הדרך בה תמיד דיבר ישר לעניין ללא כחל וסרק. אני מאד אהבתי אותו וכך גם רבים בעם".