אאא

ממשלת ההחרמות יוצאת לדרך: לאחר היום הסוער אמש (רביעי) והשימוש הציני של ראש הממשלה בנימין נתניהו בציבור החרדי, כדי לכופף את הזוג יאיר לפיד ונפתלי בנט, צפויים היום השלושה להיפגש כדי לחתום על ההסכם הקואליציוני.

צוותי הליכוד ביתנו, יש עתיד והבית היהודי נפגשו אמש כדי לסגור את הקצוות האחרונים, ועידת הבית היהודי צפויה להתכנס במהלך היום כדי לאשר את ההסכם הקואליציוני.

גם סיעת הליכוד תתכנס כדי להחליט על חלוקת התיקים, ושם צפוי לנתניהו קרב לא פשוט, לאחר שנסחט כהוגן ונותר עם שבעה תיקים בלבד מול מספר לא מבוטל של חברי-הכנסת שמעוניינים בשדרוג מעמדם.

כפי הנראה, וכך לפחות מתכנן נתניהו, ההסכמים הקואליציוניים יונחו על שולחן הכנסת עוד במהלך היום.

לפי ההבנות בין הצדדים, כך צפויה להיראות הממשלה החדשה:

מפלגת הליכוד

משה (בוגי) יעלון - שר הביטחון, גדעון סער - שר הפנים, גלעד ארדן - שר התקשורת, ייתכן ויתווסף לו המשרד להגנת העורף, ישראל כץ - שר התחבורה, לימור לבנת - שרת התרבות והספורט, סילבן שלום - השר לפיתוח הנגב והגליל, עם אפשרות שסמכויותיו יורחבו לאחריות על המודיעין והאסטרטגיה. יובל שטייניץ - שר האנרגיה והמים, בתוספת תפקיד מודיעין או אסטרטגיה ואולי יקבל תואר של סגן ראש הממשלה או אף ממלא מקומו.

זאב אלקין - סגן שר במשרד החינוך, דני דנון - סגן שר במשרד ההסברה ללא שר מעליו, אופיר אקוניס - אחראי על רשות השידור, יריב לוין - ראשות ועדת חוקה, חוק ומשפט, חיים כץ - ראשות ועדת העבודה והרווחה. יולי אדלשטיין - יו"ר הכנסת.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

מפלגת ישראל ביתנו

אביגדור ליברמן מיועד לתיק החוץ שיישמר בנתיים אצל נתניהו. עוזי לנדאו - שר התיירות, אם יפרוש יחליפו דוד רותם. יצחק אהרנוביץ' - השר לביטחון פנים, יאיר שמיר - שר החקלאות, סופה לנדבר - שרת הקליטה, אורלי לוי - סגנית שר החוץ.

מפלגת יש עתיד

יאיר לפיד - שר האוצר, שי פירון - שר החינוך, יעקב פרי - שר המדע וחבר הקבינט המדיני-ביטחוני, מאיר כהן - שר הרווחה, יעל גרמן - שרת הבריאות.

מפלגת הבית היהודי

נפתלי בנט - שר הכלכלה והמסחר (התעשיה, מסחר ותעסוקה בשמו הקודם), התפוצות וירושלים וסגן ראש הממשלה. אורי אריאל - שר הבינוי והשיכון ויהיה אחראי גם על מנהל מקרקעי ישראל, אורי אורבך - כנראה השר לענייני גמלאים, ח"כ נוסף במפלגה ימונה לסגן שר החינוך.

הסיעה תקבל בנוסף את ראשות וועדת הכספים לתפקיד ימונה ניסן סלומיאנסקי או איילת שקד, סגן שר הדתות ללא שר מעליו, שיכלול סמכויות מורחבות במערך הגיור, הרבנות הראשית ואגף הישיבות, בו ימונה ככל-הנראה אלי בן דהן.

מפלגת התנועה

ציפי לבני - שרת המשפטים, עמיר פרץ - השר להגנת הסביבה.