אאא

יממה אחרי שחזר מוושינגטון, ראש-הממשלה בנימין נתניהו נשא נאום בעצרת לציון יום ירושלים בגבעת התחמושת. "אמש חזרתי לכאן מביקור בארה"ב. היה לי חשוב לחזור ולהשתתף בטקס הזה ולומר כאן את הדברים שאמרתי בארה"ב – ירושלים המאוחדת היא בירת ישראל. היא תמיד היתה שלנו ותמיד תהיה שלנו ולעולם לא תחזור להיות חלוקה וחצויה", אמר נתניהו והישיר את מבטו לעבר הקהל.

ראש-הממשלה אמר "רק תחת ריבונות ישראל בירושלים המאוחדת יובטח המשך חופש הפולחן והגישה של שלוש הדתות למקומות הקדושים, ורק כך ימשיכו לחיות בבטחה בירושלים בני כל הדתות".

לדבריו, "19 שנה ירושלים היתה עיר נצורה. ביולי 67´ הדבר הזה השתנה לעד במקום הזה ובמקומות גבורה אחרים. אתם הלוחמים פתחתם את עניבת החנק, חיברתם את חלקי העיר יחדיו, אפשרתם לירושלים לחזור ולהתפתח כעיר חיה ותוססת".

עוד הוסיף ואמר ראש-הממשלה: "שחרור ירושלים והכותל היה החיבור העמוק לשורשי ההיסטוריה היהודית. הרגשנו אז שחלומם הדורות הוגשם. בכל שנות ההיסטוריה שלנו ירושלים לא היתה מרשימה כל כך ולא היה חופש פולחן לכל הדתות. הקשר שלנו לירושלים הוא בין אלפי שנים. לא ויתרנו מעולם על בבת עינינו ירושלים. והיום אנו ממשמים כמיהה עתיקת יומין זו".