אאא

צמרת המדינה, בראשות הנשיא שמעון פרס וראש הממשלה בנימין נתניהו ובכירי מערכת הביטחון השתתפו הבוקר (ראשון) בטקס ממלכתי בהר הרצל לציון 40 שנה למלחמת יום הכיפורים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בדבריו להסכם עם סוריה ואמר: "חובתה של הנהגת העם להיות מפוקחת ולא להיות מובלת על ידי אשליות ותקוות שווא, עליה להיות ערוכה תמיד בזמן כדי להבטיח את קיומה של מדינת ישראל".

"אנו מקווים שההבנות שהושגו בין ארה"ב לרוסיה ישאו תוצאות", הוסיף נתניהו, "מבחן התוצאה חל גם על הקהילה הבינלאומית לעצור את התחמשותה של איראן, גם כאן לא המילים יקבעו אלא המעשים".

"בכל מקרה ישראל חייבת להיות ערוכה ומוכנה להגן על עצמה בכוחות עצמה מול כל איום והיכולת הזו והנכונות הזו חשובה היום יותר מתמיד", הוסיף ראש הממשלה.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

נשיא המדינה שמעון פרס התייחס גם הוא במהלך נאומו למצב בסוריה ואמר כי "אסד המיט אסון על ארצו, ארצו מפולגת -  דם בניה נשפך כמים".

"הוא ניסה לבנות אופציה גרעינית ונכשל. הוא הכין נשק כימי, השתמש בו, והביא גם את הרוסים, לא רק את האמריקאים, להתחייב להרסו. לאסד אין ברירה אלא לקיים התחייבות זו. איום צבאי המגבה הסכם לפירוק נשק צריך לשמש שיעור גם לראשיה של איראן", הוסיף פרס. 

שר הביטחון משה (בוגי) יעלון התייחס בנאומו להסכם בין סוריה לרוסיה וארה"ב ואמר כי "אנחנו מקווים למימוש הכוונה לפרק את סוריה מהנשק הכימי, המבחן יהיה בתוצאה. מקווים לאותה נחישות בינלאומית גם בבלימת הגרעין האיראני".