אאא

מסתמן: ראש הממשלה התערב והביא לביטול הסעיף בחוק ההסדרים המבטל את הפטור ממע"מ על מחירי הפירות והירקות. כך נודע בשעה זו. ביטול הסעיף נעשה תוך הסכמה והבנה עם שר האוצר, יובל שטייניץ וצוות משרדו.

חברי ועדת הכספים ערכו בימים האחרונים דיונים קדחתניים מאחורי הקלעים על ביטול הסעיף. בדיונים שהתקיימו בהשתתפות שר האוצר, ראש הממשלה, וכן נציגי שס והעבודה, ניסו הצדדים להגיע להסכמות לקראת ההצבעות על סעיפי התקציב וחוק ההסדרים שצפויים להתחיל מחר בוועדות הכספים.

בשבועות האחרונים הביעו חברי קואליציה רבים התנגדות נחרצת להשתת מע"מ על מחירי הפירות והירקות. בסוף השבוע האחרון, אף עלתה הצעת פשרה בנושא, ולפיה יועלה המע"מ על פירות וירקות באופן הדרגתי בשנתיים שלוש הקרובות, במקביל להפחתות מיסים מדורגות.

עם זאת בש"ס וגם בעבודה הודיעו כי יצביעו נגד התקציב אם תהיה העלאה במע"מ על פירות וירקות.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'כיכר השבת' ותישארו מעודכנים

כאמור, בשעה זו הודיעה לשכת ראש הממשלה כי הפטור לא יבוטל, וכי לא יוטל מע"מ על פירות וירקות.

דובר ועדת הכספים מאשר ל'כיכר השבת' את הידיעה ואומר כי היא מייתרת את ההצבעה שהייתה אמורה להתנהל מחר בנידון. יחד עם זאת אומר הדובר, כי סביר להניח שכבר בשעות הקרובות נוכל לשמוע על החלופות שמתכנן האוצר לרגל הירידה הגדולה בהכנסות המדינה ממיסים והגירעון החריף בתקציב המדינה בחודש האחרון.

בהודעה שפירסמה ועדת הכספים בשעה האחרונה, אומר יו"ר הוועדה, חה"כ גפני:"אני מברך על החלטת ראה"מ. אין להפיל את כל הנטל על האוכלוסיה החלשה". הוא הוסיף כי עד היום למרות הקושי הכלכלי במדינה אין רעב, והסיבה העיקרית לכך היא העובדה כי ניתן לרכוש פירות וירקות במחיר מוזל, "הטלת מע"מ על פירות וירקות יכולה הייתה לגרום נזק אדיר לאוכלוסיות החלשות, אני שמח שראש הממשלה היה קשוב ללב העם וביטל גזירה זו".