אאא

בישראל מציינים הערב את יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ונפגעי פעולות האיבה.

עם ישראל מתייחד עם זכרם של עשרות אלפי הנופלים, שנהרגו על שמירת הארץ ובפעולות טרור של מחבלים צמאי דם.

במסר מיוחד למשפחות השכול, אמר ראש-הממשלה בנימין נתניהו: "צו ליבם של יקירנו הוא שהובילם בגאון להתייצב מול האויב. צו מצפוננו הוא שיובילנו לעמוד בעיניים עצומות, לזכור אך גם להביט אל העתיד.

"ביום הזה העם בישראל מניח בצד את כל המחלוקות ומתייצב כאיש אחד בלב אחד לצידכם, ביום הזה אנחנו זוכרים את חללי מערכות ישראל, את כל אחד מיקירנו. לכל אחד מהם הייתה משפחה, לכל שם יש סיפור חיים משלו, עולם ומלואו שנגדע". 
 
נתניהו הזכיר את היותו בן למשפחה שכולה, וציין כי "יום הזיכרון הוא בעל משמעות מיוחדת עבורי. יום זה איננו רק יום זיכרון לאומי, זהו גם יום זיכרון פרטי עבורי ועבור בני משפחתי, כמו עבורכם". 

נתניהו הוסיף: "בערבו של יום הזיכרון תחגוג מדינת ישראל את יום הולדתה ה-64. הקשר הבל ינתק בין יום הזיכרון ובים יום העצמאות ממחיש שיקירנו שנפלו שמערכות ישראל לא נפלו לשווא, בזכותם קמה המדינה, בזכותם מדינת ישראל ממשיכה להתפתח ולשגשג ובזכותם גם בני הדור הצעיר יוכלו לחיות את חייהם בביטחון ובשלווה".

את דבריו למשפחות הכואבות חתם נתניהו במשפט: "אני יכול לומר לכם, בני המשפחות השכולות: נחמו, נחמו עמי, נחמו בבניין הארץ, נחמו בבניין ציון ולא תדעו דאבה עוד".