אאא

אין מקום להסקת מסקנות אישיות כלפי שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובל שטייניץ, כך סבור ראש הממשלה בנימין נתניהו, למרות עמדת מבקר המדינה כי הם נושאים באחריות מיוחדת לכשלים שהתגלו באסון הכרמל.

לפי הדיווח ב-ynet, היום הגישה המדינה לבג"ץ את תשובתה לעתירה שהגישו זאב אבן-חן וחיים קליין - אביה וחותנה של צוערת השב"ס טופז אבן חן-קליין, בעקבות דו"ח המבקר שהטיל אחריות מיוחדת על ישי ושטייניץ.

"עמדת ראש הממשלה היא כי אין כל מקום להדחתם של שרי הפנים והאוצר, ראש הממשלה סבור כי הממצאים בדו"ח מבקר המדינה אינם מחייבים את פיטוריהם של שר האוצר או הפנים, ואף אינם מצדיקים הסקת מסקנות כלשהן נגדם", נכתב בתשובת המדינה וצוין כי החלטת נתניהו היא "במישור סבירות ההחלטה המנהלית".

נתניהו סבור, כך נטען, כי ההתמודדות עם דו"ח המבקר היא באמצעות קבלת ההמלצות בתיקון הליקויים במשרדי הממשלה, בשדרוג מערך הכבאות והעברתו לאחריות המשרד לביטחון פנים.

• עשו לייק לעמוד הפייסבוק של 'חדשות' ותישארו מעודכנים

בעתירה שהוגשה לבג"ץ, הוא נדרש להורות לראש הממשלה לפטר מידית את שר הפנים אלי ישי ושר האוצר יובך שטייניץ. המדינה טענה בתגובה כי אין דרישה חד משמעית בדו"ח להסקת מסקנות אישיות, זאת לעומת דו"חות אחרים.

המדינה הוסיפה וטענה כי בניגוד לטענת העותרים, אחריות מיוחדת אין דינה כדין אחריות אישית, והמסקנה המתבקשת היא שונה מטענת העותרים שעליהם להתפטר מתפקידם.

"המבקר נמנע בכוונת מכוון מלקבוע כי על השרים מוטלת אחריות אישית, והעדיף לבחור במונח אחר 'אחריות מיוחדת'", כתבה המדינה בתשובתה, וביקשה מבג"ץ לדחות את העתירה על הסף.