אאא

"מנהיגות נבחנת גם כשיש חילוקי דעות עם ידידים", כך מתייחס היום (רביעי) ראש הממשלה בנימין נתניהו למחלוקת החריפה עם ארצות-הברית.

נתניהו, נפגש היום עם ראש ממשלת מדינת בוואריה בגרמניה, הורסט סיהופר, ובפתח הפגישה התייחס גם למחלוקת עם ארה"ב ולאיום שיש על מדינת ישראל מכיוון איראן.

"אנחנו עומדים בפני אתגרים גדולים", אמר נתניהו, "כראש ממשלת ישראל חובתי לעמוד על האינטרסים החיוניים למדינת ישראל, להבטחת ביטחונה ולעתידה".

"האינטרס הגדול ביותר היום הוא למנוע מאיראן להמשיך בצעדיה הברורים להשגת נשק גרעיני, נשק מצד מדינה שקוראת להשמדתנו ומתכוונת להשיג את יעדה", הוסיף ראש הממשלה.

נתניהו המשיך ואמר: "אני עומד על האינטרסים האלה, לא כשזה קל. כי מנהיגות נבחנת לעמוד עליהם גם כשיש חילוקי דעות עם ידידים, אפילו הידידים הטובים ביותר. כך נהגתי וכך אני אמשיך לנהוג למען מדינת ישראל וביטחון אזרחיה".

בשל המחלוקת החריפה של נתניהו עם ארצות-הברית בעניין הצבת קווים אדומים לאיראן, הודיעו אמש מהבית הלבן ללשכת ראש הממשלה נתניהו כי לא ייפגש עם הנשיא ברק אובמה בביקורו בסוף החודש בניו יורק וזה בשל חוסר מקום לוח הזמנים של אובמה.

הלילה, צלצל נשיא ארה"ב, ברק אובמה, אל ראש הממשלה נתניהו ושוחח איתו על הסכנה הנשקפת מאיראן. מהבית הלבן נמסר כי השיחה התבצעה במסגרת התייעצות שמקיימים שני המנהיגים מפעם לפעם, והיא נמשכה קרוב לשעה.

בהצהרה שפרסם הבית הלבן נאמר כי "נתניהו ואובמה הבהירו אחד לשני כי הם נחושים למנוע מאיראן להשיג נשק גרעיני".